12.04.24r. w naszej grupie odbyły się warsztaty chemiczne "Akademia Małego Chemika. Podczas warsztatów dzieci mogły bawić się różnymi substancjami, łącząc je i obserwując co się stanie. Dzieci wykonały między innymi deszcz w szklance oraz wulkan. Wszystkie te doświadczenia były bardzo widowiskowe i przyniosły dzieciom dużo radości.

"Każdy chłopak - jasna sprawa! O tym ważnym dniu pamięta,
i dziś kilka słów powiedzieć do Was chce z okazji święta.
Zdrowia, szczęścia i uśmiechu, niekończącej się zabawy!
Żeby każdy dzień w przedszkolu był niezwykły i ciekawy!
Żeby świat był kolorowy, by marzenia się spełniły,
i by każdy Wasz kolega był dziś wyjątkowo miły.
Te życzenia, prosto z serca, z przyjemnością Wam składamy,
i cieszymy się ogromnie, że Was w swojej grupie mamy!"

Podczas ostatnich zajęć bawiliśmy się z wykorzystaniem planszy z literami i równaniami matematycznymi z kostką. Na planszy z literami dzieci, rzucając kostką, musiały wskazać literę na planszy o takim kolorze co pokazała kostka, układały również wyrazy. Z kolei na planszy z równaniami matematycznymi , dzieci rzucając kostką musiały odnaleźć dane równanie i wyliczyć je podając wynik. Wszystkie zadania okazały się dla dzieci bardzo łatwe i dały wiele radości.

W dniach od 04. 03 do 08. 10 2024 r. w naszym Przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „Podróże małe i duże” promujące wybrane państwa Europy. W danym tygodniu poznaliśmy przepiękną  Francję. Jej kultura, zwyczaje, kuchnia, muzyka, bajki,  motoryzacja były sporym zaskoczeniem dla naszych małych uczestników.  Francja jest ciekawym i bardzo urokliwym miejscem.

W miesiącu marcu urodzinki w naszej grupie obchodził Oskar. Naszemu solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego: dużo zdrówka, fajnych przyjaciół i super zabawy w przedszkolu!!!  STO LAT