Nasi majowi jubilaci to Amelka i Maksiu.
Życzymy Wam dużo zdrówka, radości, fajnych przyjaciół i STO LAT!!!

11 maja udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie na warsztaty ,,Jak żyli ludzie 1000 lat temu."
Dzieci dowiedziały się  ciekawostek o życiu i zwyczajach ludzi w tamtych czasach, ich strojach, broniach, przedmiotach codziennego użytku.
To było ciekawe i wartościowe spotkanie.

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 2 ,, W świecie bajek, baśni i legend.’’ Tym razem naszą placówkę reprezentowało dwoje dzieci z grupy V: Iga i Filip, który zajął I miejsce.

Dzieci wykonały piękną okładkę do wybranej przez siebie bajki oraz zaprezentowały swoje zdjęcia w przebraniu postaci bajkowej.

Gratulujemy ciekawych pomysłów a Rodzicom Igi i Filipka dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność.

Na jego wizytę dzieci czekały od samego rana. Po uroczystym śniadaniu wielkanocnym przedszkolaki odszukiwały prezenty, było dużo śmiechu i dobrej zabawy...

,, Wielkanocny stół już przygotowany.
Na nim pisanki i baranek lukrowany.
Mazurki gotowe, stoją w pięknym rzędzie,
kiełbasa i żurek na pewno też będzie.
Baba wielkanocna duża i pachnąca
i owies zielony, co pędzi do słońca.
W koszyku święconka i bazie w wazonie
W świąteczny bukiet ułożone.”