"Zima, zima za oknami
Bawcie się dzieciaki z nami"

 

Wykorzystując słoneczną, zimową aurę przedszkolaki korzystają z uroków zimy w  ogrodzie przedszkolnym. Dzieci ubrane w ciepłe kombinezony aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Z zapałem lepią bałwany, robią "orzełki" na śniegu, zjeżdżają na sankach i wspaniale się wspólnie bawią. Uśmiechy na twarzy i radosne okrzyki towarzyszą dzieciom przez cały czas pobytu na świeżym powietrzu.

W dniu 19 stycznia 2024 roku odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczny „Jasełka ”. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” drobnymi upominkami.

Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek.
Ogólnopolska akcja „Malujemy sercem III – lokalni artyści malują z przedszkolakami obrazy” dla WOŚP


W Gnieźnie ruszyła III edycja akcji społecznej Malujemy sercem – akcja społeczna dla WOŚP. W tym roku Przedszkole  nr 15 zajęło się organizacją tego wydarzenia.

Cieszymy się niezmiernie, że w akcji bierze udział aż 12 publicznych przedszkoli z terenu miasta Gniezna oraz 22 artystów pasjonatów z sekcji malarskiej Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie oraz eSTeDe Centrum Kultury z Gniezna i okolic. Nasze Przedszkole także wzięło udział w tej akcji.

Dzieci z naszego Przedszkola z gr. V „Jastrzębie”  dnia 07. 12 2023r. na profesjonalnych podobraziach malarskich, pod okiem malarzy  tworzyli niesamowite dzieła malowane sercem, które później będzie można zakupić na aukcji Sztabu WOŚP Gniezno. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na 32 Finał WOŚP.
Akcja ma charakter charytatywny i ma na celu promowanie pomocy innym, kształtowanie u dzieci poczucia przynależności i niesienia pomocy potrzebującym, oraz rozwijania ich kreatywności i twórczości.
Koordynatorem akcji jest p. Dorota Palicka.


Dnia 15. 12. 2023 roku dzieci z naszej grupy po wystawieniu Jasełki dla całego Przedszkola zebrały się w swojej sali  i  dzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Z niecierpliwością czekały na przyjście Gwiazdora i prezenty. Kiedy przyszedł zaśpiewały mu kolędę, podzieliły opłatkiem. Atmosfera w tym dniu była bardzo radosna.