Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

Dnia 27. 11. 2018 r. nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”, dzieci odgadywały co wyszło nam z "lania wosku". Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z różnymi  tradycjami andrzejkowymi.

Tegoroczne Święto Wesołej Dyni w naszej grupie dostarczyło nam wielu radości, nasze przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty oraz pomarańczowy.

Dzień był pełen atrakcji. Dzieci miały okazję sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można wykonać z tego „pomarańczowego” warzywa. Dzieci bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkurencjach i zabawach sportowych.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały drobny poczęstunek.

Zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.

Dnia 26 września gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Nasz gość krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Utrwalono numery alarmowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnią. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Dnia  27 września dzieci z naszego przedszkola  wybrały się  na wycieczkę do stadniny koni.  Powitał nas tam Pan Patryk, który opowiedział w  jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami, w jaki sposób dba się o konie, jak wygląda sprzęt jeździecki.
Wspólnie spędziły tam niezapomniane chwile. Dzieci wzbogaciły słownictwo dotyczące jeździectwa oraz samego konia. Nasi wychowankowie oraz ich opiekunowie mieli możliwość skorzystać  z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. „Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz.” Być może wycieczka do Jankówka  spowoduje, że nasze przedszkolaki zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.
Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na wspólne zabawy i gry terenowe oraz pieczenie kiełbasek, a na koniec jeszcze przejażdżka dorożkami. Zabawa była przednia!

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy  w tym roku 28 września.

W tym dniu dziewczynki

wręczały chłopcom upominki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.