Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.

19 czerwca  dzieci z grupy ,,Orły” przygotowały uroczystość pożegnalną z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków.  Program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Mama jednego ze starszaków w imieniu wszystkich rodziców złożył podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Na zakończenie części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE!

Dnia 27 maja 2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początku udaliśmy się do Muzeum Czekolady. Dzieci z dużym zaangażowaniem wybierały dodatki do swojej czekoladki, dowiedziały się jak powstaje czekolada oraz skosztowały czekoladę białą, gorzką i rubinową. Następnie kosztowaliśmy smakowitości z plecaków na poznańskim rynku. Udaliśmy się do Muzeum Rogala, gdzie dzieci poznały historię Marcińskiego rogala i wyrabiały rogale oraz na koniec wspólnie degustowaliśmy rogaliki. Dzieci z dużym zapałem brały udział w zajęciach. Na koniec wycieczki wybraliśmy się do McDonalds, gdzie dzieci zajadały smakołyki. Wycieczka była pełna atrakcji i sprawiła dzieciom wiele radości.

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu w ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiają program artystyczny nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie „Dzień rodziny” w dniu 24 maja. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne w przedstawieniu pt. „Kopciuszek” budząc zachwyt w oczach najbliższych.

„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka i dekoracje do kącików zainteresowań.

Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski.

Dnia 17 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w kuchni, salach, itp. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie koszyczków wielkanocnych ze świątecznymi prezentami pod krzaczkami w ogródku przedszkolnym. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe no i życzenia wielkanocne.