Teatr im. A Fredry w Gnieźnie  zorganizował bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci popularne od jakiegoś czasu  pt. ,,Kulisy". Jest to zwiedzanie teatru, dzięki którym można uczestniczyć w oprowadzaniu po teatrze i zajrzeć w różne, niedostępne na co dzień miejsca. Dziś nasza grupa miała taką możliwość, dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach i z zaciekawieniem odkrywały miejsca dotąd nie dostępne.

Dnia 25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, który wypada 23.04. W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek oraz wykonały  przepiękne zakładki.

Dnia 12.04.2022r. w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie przystrojonym, świątecznym stole nie zabrakło jajka, szyneczki, kiełbasek, pasztetu, baranków z ciasta, babeczek oraz słodkich smakołyków. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych, następnie zasiedliśmy do przystrojonego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały i słuchały piosenek świątecznych. Po śniadaniu dzieci wyszły na plac przedszkolny szukać prezentów od zajączka. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole dało dzieciom wiele radości sprawiło, że poczuły świąteczny nastrój.

Drodzy Rodzice zakończyliśmy tydzień francuski. Podczas tej dalekiej podróży dzieci zdobyły cenne informacje o tradycjach, kulturze i życiu ludzi we Francji. Poznały najważniejsze francuskie zabytki i atrakcje oraz związane z nimi ciekawostki. Dzieci dowiedziały się, w którym miejscu leży Francja na mapie Europy, z jakimi krajami sąsiaduje, jakie miasto jest stolicą Francji i jakie barwy posiada trójkolorowa flaga. Nasze przedszkolaki zapoznały się również z kuchnią francuską i jej specjałami takimi jak: bagietka, croissanty, tarty, sery, naleśniki, ślimaki, żabie udka oraz słodkie makaroniki. Dzieci poznały francuskie zwroty grzecznościowe oraz tańce.

Grupa „Orły” w ramach tygodnia poznawania zawodów dnia 24.03.2022r. odwiedziła zakład fryzjerski oraz krawiecki by poznać od strony praktycznej jak wygląda praca fryzjerki, Barbera oraz krawca. Właścicielki opowiedziały dzieciom o swojej pracy, która jest dla nich pasją oraz odpowiedziały na często zaskakujące pytania dzieci.
Natomiast dnia 25.03.2022r. wybraliśmy się do siedziby Straży Pożarnej w Gnieźnie. W trakcie spotkania dzieci poznały wyposażenie strażackich, sprzęt jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych oraz salę konferencyjną wyposażoną w specjalistyczne urządzenia szkoleniowe stymulujące sytuacje pożarowe. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.