W dniu 27. 03. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pogotowie Smogowe”, którego organizatorem było Przedszkole  Nr  5 w Gnieźnie. Jury wyróżniło pracę dzieci: Heleny Tyloch, Huberta Stołeckiego i Wiktorii Skoczylas. Dzieci za swoje prace otrzymały nagrody oraz podziękowania od przedstawicieli Urzędu Miasta w Gnieźnie.

W  dniu 08.03.2019 nasza grupa świętowała Dzień Kobiet. Z tej okazji mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy oraz dla pani dyrektor i wszystkich pracowników przedszkola – pyszny deser.

Chłopcy z uśmiechem na twarzy złożyli życzenia i wręczyli upominki oraz zaprosili dziewczynki do wspólnego poczęstunku. Mali dżentelmeni przez cały dzień starali się być mili i uprzejmi. Do pań uśmiechali się promiennie i starali się nie psocić.  Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia i pyszny deser.

14 lutego dzieci  świętowały Walentynki a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć  jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbył się Bal Walentynkowy, dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji, stworzyły żywe serce, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Przedszkolaki  szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.