Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W miniony czwartek 22 kwietnia szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem:,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”.

Założyliśmy również  w naszej sali ogródek kwiatowy i codziennie go doglądamy dbając o nasze roślinki.

W pliku pdf znajduje się kolejne słownictwo związane ze zwierzętami, linki do dwóch piosenek utrwalających słownictwo + wskazówka oraz karta pracy.

Wild Animals