01.02.2019r. nasza grupa wybrała się na warsztaty do „Domu Powstańca Wielkopolskiego” w Gnieźnie, który mieści się w Starym Ratuszu przy ul Chrobrego 40/41. Jest to miejsce symboliczne, gdyż to właśnie tutaj, patrząc z okien Starego Ratusza, 28 grudnia 1918 roku rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie w Gnieźnie.
Dzieci miały okazję zapoznać się z wystawą i możliwością wykorzystania multimediów w warsztatach, których celem było ukształtowanie poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej. Podczas spotkania przedszkolaki utrwaliły sobie wszystkie symbole narodowe oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o historii swojego kraju.  Dzięki spotkaniu dzieci uświadomiły sobie kim są, skąd pochodzą, jaka jest przeszłość oraz bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

Dnia 07.02.2019 r. dzieci z grupy III „Orły” udały się do Biblioteki na zajęcia „Uczucia i emocje”. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem wyrażania i nazwania swoich uczuć i emocji „radość, złość, smutek, gniew, strach, itp.” Nauczyły się wyrażać to za pomocą mimiki twarzy, ruchem ciała, postawy, itp.  Poznały w jaki sposób mogą rozładować złość i gniew – kreśląc różne wzory na kartce lub uderzając  w poduszkę. Na podstawie bajkowych postaci „Zakochanych par” – wiedzą, że miłość jest najważniejsza i zawsze wygrywa.

W dniu 07 stycznia 2019 roku odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczny „Jasełka – W drodze do Nieba”. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” drobnymi upominkami.

Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłyneło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek.

Następnego dnia do przedszkola zostali zaproszeni rodzice, którzy także mieli możliwość oglądania swoich pociech  w przedstawieniu „Jasełka”. Dzieci zostały nagrodzone przez rodziców gromkimi brawami.

Dnia 19. 12. 2018 roku dzieci z naszej grupy po wystawieniu Jasełki dla całego Przedszkola zebrały się w swojej sali  i  dzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Z niecierpliwością czekały na przyjście Gwiazdora i prezenty. Kiedy przyszedł zaśpiewały mu kolędę, podzieliły opłatkiem i zrobiły wspólne zdjęcie. Atmosfera w tym dniu był bardzo radosna.

W dniu 05.12.2018 r. dzieci z  grupy „Orły” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób powstają bombki choinkowe. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, iż bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, grzybka, łabędzia itp. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni czekała je wizyta we wzorcowni, gdzie obejrzały wzory bombek, które były lub będą produkowane w fabryce. Znajdowały się tam piękne  i fantazyjne oryginalnie malowane wzory oraz całe krajobrazy na najrozmaitszych kształtach bombek. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w lekcji malowania  bombek według własnego pomysłu. Powstały niezwykle kreatywne i twórcze dzieła, które  na koniec wycieczki  każdy mógł zabrać do domu
Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń.