Kochane przedszkolaki!!!

Zapraszam Was do wspólnej zabawy.

W tym tygodniu utrwalamy temat: ,, Dary jesieni.”

Poniżej znajdziecie  propozycje zabaw, krótki wierszyk o jesieni oraz pomysły na proste i ciekawe prace plastyczne.

Życzę Wam miłej zabawy i pozdrawiam cieplutko!!!

Kochane dzieci! Mam dla Was propozycje ćwiczeń:
1. Wyklej brakujące miejsca kuleczkami z plasteliny.
2. Dopasuj cienie.
3. Pokoloruj według wzoru.
Powodzenia!!!

W tym roku szkolnym nasza grupa przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego:  ,,ZABAWA SZTUKĄ.”
Jego celem jest tworzenie  warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, udział w wystawach i prezentacjach zbiorowych, rozwijanie postawy twórczej z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi, kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania pojęć.
W ubiegłym tygodniu nasze  przedszkolaki zainspirowane obrazem Salvadora Dali ,, Statek motyli” wykonały piękne prace plastyczne.

„Kto mieszka w lesie?- rozwiązywanie zagadek słownych

1. Jest brunatny, bardzo duży, nos ma czarny, futra w bród, zaś ze wszystkich smakołyków on najbardziej lubi miód. (miś)

2. On jest dziki, on jest zły, on ma bardzo ostre kły. Gdy go ktoś w lesie spotyka, to na drzewo szybko zmyka. (dzik)

3. Podobno jest chytry, do kurników się wkrada codziennie rude futerko zakłada. Ma pociągły pyszczek i puszysty ogonek. Podobny do pieska, lecz w lesie ma swój domek. (lis)