Grupa III - Orły
W pliku pdf znajduje się słownictwo w języku angielskim związane z latem, link do piosenki i link do kart obrazkowych online utrwalających słownictwo i wymowę oraz 3 karty pracy. Materiały obejmują 3 zajęcia 23.06, 25.06 i 30.06.

karta pracy

Dziś spotykamy się na katechezie po raz ostatni w tym roku szkolnym.

Czas jest dziełem Bożym. Czas to dar dla człowieka od Stwórcy. Jest on też zadaniem do wypełnienia. Możemy powiedzieć, że są dwie możliwości spędzania czasu: przy pracy i odpoczynku. Przed nami czas odpoczynku.

https://www.biblijni.pl/Rdz,2,4-7

Cykl pracy i odpoczynku jest wpisany w ludzka naturę. Bóg wskazuje nam, że jest czas pracy, trudu i czas odpoczynku. Również Pan Jezus przypomniał, że po czasie pracy powinien być odpoczynek.

 Przed Wami wakacje. Dają one szanse na spotkania z przyjaciółmi, poznanie nowych kolegów. Wypoczynek może dawać radość i umacniać nasze ciało. To od nas zależy jak wykorzystamy ten czas.

Pamiętaj : cały świat jest darem Pana Boga dla nas.

Gdziekolwiek będziesz, nie zapominaj o miłości i dobroci Boga. Warto spojrzeć na niebo, morze, góry, las, jezioro, kwiaty i pomyśleć: Dziękuję Ci Boże za ten piękny świat. Dałeś Go nam na mieszkanie.

Życzę Wam Kochani pięknego czasu odpoczynku. Dziękuję wszystkim , którzy aktywnie uczestniczyli w zdalnych lekcjach religii.  Powodzenia  starszakom w szkole. Mam nadzieję, że odwiedzicie czasem mury naszego przedszkola.

Nie mówię żegnajcie, mówię do zobaczenia.