,,Boże Narodzenie
 Posłuchaj jak stuka
Kolęda w serduszko.

Grudniowa piękna noc
z kolędą przyszła do nas,
grudniowa piękna noc
przez ludzi wymarzona
i wokół cały świat
pierzynka otuliła,
zmieniła w bajkę sad
i gwiazdy zapaliła.

W Dzień Bożego Narodzenia
radość wszystkich nas ogarnia.
Weselmy się wszyscy wzajemnie
I niech te święta będą dla nas
wyjątkowe i przyjemne.”

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W naszym przedszkolu trwają intensywne przygotowania do nich. Orzełki kultywując tradycje świąteczne zajęły się dekoracją pierniczków....

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Kiedy wieczór andrzejkowy
rzuci na nas swoje czary,
wróżbie wierzyć jest gotowy,
każdy nawet niedowiarek.
W ostatnim dniu listopada,
powróżyć sobie wypada,
powróżyć czymkolwiek, warto;
wyciągniętą z talii kartą,
butami, stopionym woskiem,
by przyszłość poznać choć troszkę.
Wyśmienita jest zabawa,
Andrzejkowa we wróżenie,
trzeba jednak ją traktować
z lekkim oka przymrużeniem.

25 listopada dzieci z naszej grupy uczestniczyły w obchodach dnia misia. Przedszkolaki poznały historię tego święta, rozmawialiśmy o znanych misiach z ekranu, recytowaliśmy wiersze o misiach, śpiewaliśmy piosenki ,, Jadą, jadą misie," ,, Pluszowy miś."
W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji, m. in: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy, zagadki, konkursy, upominki oraz słodki poczęstunek.
Bawiliśmy się świetnie!!!