19 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Wigilię. Tuż po śniadaniu udaliśmy się do najstarszej grupy "Orłów", gdzie czekały już dzieci z całego przedszkola. Wspólnie obejrzeliśmy przepiękną i bardzo wzruszającą Jasełkę, a następnie udaliśmy się do naszej sali gdzie z wielkim przejęciem czekaliśmy na Gwiazdora. Długo oczekiwany gość przyszedł do nas i przyniósł dzieciom niespodzianki, a dzieci obiecały że będą bardzo grzeczne i będą słuchały Rodziców:). Po obiedzie  złożyliśmy sobie nawzajem życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Na zakończenie tego pełnego emocji dnia usiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Ten dzień był pełen ciepłych wzruszeń i pozytywnej energii...

Z Okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy zdrowia, szczęścia,

radości ze swoich pociech oraz

pomyślności w Nowym Roku!

Dzięki uprzejmości Pani Agaty dnia 17 grudnia odwiedziliśmy Fabrykę Bombek Świętego Mikołaja. Od samego wejścia poczuliśmy się jak w baśniowej, zimowej krainie, dzięki pomalowanym ścianom i fotografiom z Laponii. Na początku dzieci poznały proces powstawania bombek. Przeszliśmy cztery działy fabryki, były to: dmuchalnia, srebrzalnia, lakiernia i dekoratornia. Dzieci były bardzo zaciekawione i zadawały mnóstwo pytań. Później każde dziecko otrzymało trzy bombki  do samodzielnej dekoracji. Ich radość z wykonanej przez siebie bombki była ogromna, a tym bardziej były zachwycone że mogły je zabrać do domu i pokazać rodzinie:)
Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci...

27 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Dzieci z wypiekami na twarzy lały wosk przez klucz oraz odgadywały swoje wróżby. Następnie przekłuwały serca odczytując imiona swoich "wybranków". Wiele radości sprawiło dzieciom łowienie wróżb - niespodzianek. W skupieniu słuchały przepowiedni. Później wszyscy losowaliśmy z koszyka karki w różnych kolorach. Każdy kolor to inna wróżba, np. biały - szczęście. Największe zainteresowanie wzbudziły u dzieci kubeczki, które kryły w sobie maleńkie przedmioty. Każdy kto wylosował dany przedmiot musiał go skojarzyć z odpowiednim zawodem. Przy tej wróżbie najwięcej było zaciekawienia, przejęcia, radości i  śmiechu !!! Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. To były bardzo udane i niezapomniane Andrzejki :)

23 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Misia. Z tej okazji Przedszkole Nr 3 w Gnieźnie zorganizowało w MOK-u konkurs "Niespodzianka dla Misia". Nasze Przedszkole reprezentowały dziewczynki z naszej grupy: Maja i Gabrysia. Maja wykonała przepiękny portret Kubusia Puchatka używając między innymi cekinów i prawdziwych balonów. Zaprezentowała go na scenie w MOK-u opowiadając ciekawostki o Misiu. Gabrysia głośno i wyraźnie wyrecytowała wierszyk o Kubusiu Puchatku. Dziewczynki otrzymały gromkie brawa oraz dyplomy i nagrody. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a dziewczynkom gratulujemy odwagi i umiejętności!!!

Na drugim naszym spotkaniu odpowiedzieliśmy sobie na pytanie "Skąd się biorą pieniądze?" Zapoznaliśmy się z pojęciem bank oraz z jego głównymi zadaniami. Poznaliśmy instytucje państwowe związane z wytwarzaniem pieniędzy - wiemy, że banknoty produkowane są w  Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych a monety w Mennicy Polskiej. Najważniejszym bankiem w naszym kraju jest Narodowy Bank Polski - to on decyduje, ile banknotów ma być wyprodukowanych i ile monet wybitych.