W lutym omawialiśmy z dziećmi ciekawy temat dotyczący czasów prehistorycznych. Dzieci przyniosły wiele interesujących książek. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę oraz poznaliśmy kilka ciekawostek na temat zwierząt i świata z przed wielu, wielu lat. Dzieci z wielkim zaangażowaniem budowały z klocków makietę, w której umieściły dinozaury. Dziewczynki również zainteresował ten temat i z ochotą brały udział w budowaniu, rysowaniu i oglądaniu atlasów. Pod koniec tygodnia zbudowaliśmy wulkan i dzieci zobaczyły jak reagują na siebie ocet, woda i soda oczyszczona. Ten eksperyment wzbudził wiele emocji.

6 marca wybraliśmy się na wycieczkę do "Domu Powstańca Wielkopolskiego", który mieści się w Starym Ratuszu przy ulicy Chrobrego. Jest to miejsce symboliczne, gdyż to właśnie tutaj, patrząc z okien Starego Ratusza, 28 grudnia 1918 roku rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie w Gnieźnie. Po drodze zatrzymaliśmy się i obejrzeliśmy pomniki królów: Bolesława Śmiałego i Bolesława Chrobrego. Na miejscu dzieci obejrzały wystawę, a następnie dostały indywidualne karty pracy z trzema zadaniami. Po pierwsze musiały odnaleźć na wystawie Powstańca, obejrzeć go i porównać z obrazkiem zaznaczając różnice. Po drugie odnaleźć na wystawie sanitariuszkę i zaznaczyć przedmioty, które są jej potrzebne do wykonania opatrunku. Po trzecie wyszukać i policzyć we wszystkich pomieszczeniach i gablotach kotyliony. Kolejne zadanie dzieci wykonywały w zespołach. Każdy zespół układał ze swoich kart pracy puzzle, które złożyły się w mapę Polski. Na koniec spotkania Pani zaprowadziła nas do multimedialnej ściany, gdzie każde dziecko mogło samodzielnie dotknąć obrazka nawiązującego do naszego miasta. Dzieci słuchając odgłosów pochodzących ze ściany w skupieniu słuchały opowieści o króliku, a następnie same kontynuowały ciekawą historyjkę. Podczas tej wycieczki przedszkolaki utrwaliły sobie symbole narodowe oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o historii swojego regionu. Dzięki spotkaniu dzieci uświadomiły sobie kim są i jaka jest ich przeszłość. Była to ciekawa lekcja historii.

Dziewczynki z niecierpliwością czekały na ten dzień. Chłopcy jak co roku odświętnie, głośno i z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali sto lat oraz złożyli dziewczynkom życzenia. Następnie wręczyli niespodzianki oraz poczęstowali słodyczami. Był to dzień wypełniony tańcami, śpiewem i wspólną zabawą.

14 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i tańcach. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka z serduszkiem. Dzień Walentynkowy w naszej grupie z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

13 lutego zaprosiliśmy do przedszkola wyjątkowych gości - Babcie i Dziadków. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoją miłość i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Były wierszyki, piosenki, tańce, a nawet gra na instrumentach. Następnie dzieci zaśpiewały sto lat i wręczyły gościom niespodzianki: kwiatki "siłacze" dla dziadków i zdjęcia dla babć. Uroczystość zakończyliśmy wspólną gościną przy stole zastawionym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości...

Dziękujemy Rodzicom za pomoc przy organizacji uroczystości.