27 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Dzieci z wypiekami na twarzy lały wosk przez klucz oraz odgadywały swoje wróżby. Następnie przekłuwały serca odczytując imiona swoich "wybranków". Wiele radości sprawiło dzieciom łowienie wróżb - niespodzianek. W skupieniu słuchały przepowiedni. Później wszyscy losowaliśmy z koszyka karki w różnych kolorach. Każdy kolor to inna wróżba, np. biały - szczęście. Największe zainteresowanie wzbudziły u dzieci kubeczki, które kryły w sobie maleńkie przedmioty. Każdy kto wylosował dany przedmiot musiał go skojarzyć z odpowiednim zawodem. Przy tej wróżbie najwięcej było zaciekawienia, przejęcia, radości i  śmiechu !!! Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. To były bardzo udane i niezapomniane Andrzejki :)

23 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Misia. Z tej okazji Przedszkole Nr 3 w Gnieźnie zorganizowało w MOK-u konkurs "Niespodzianka dla Misia". Nasze Przedszkole reprezentowały dziewczynki z naszej grupy: Maja i Gabrysia. Maja wykonała przepiękny portret Kubusia Puchatka używając między innymi cekinów i prawdziwych balonów. Zaprezentowała go na scenie w MOK-u opowiadając ciekawostki o Misiu. Gabrysia głośno i wyraźnie wyrecytowała wierszyk o Kubusiu Puchatku. Dziewczynki otrzymały gromkie brawa oraz dyplomy i nagrody. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu, a dziewczynkom gratulujemy odwagi i umiejętności!!!

Na drugim naszym spotkaniu odpowiedzieliśmy sobie na pytanie "Skąd się biorą pieniądze?" Zapoznaliśmy się z pojęciem bank oraz z jego głównymi zadaniami. Poznaliśmy instytucje państwowe związane z wytwarzaniem pieniędzy - wiemy, że banknoty produkowane są w  Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych a monety w Mennicy Polskiej. Najważniejszym bankiem w naszym kraju jest Narodowy Bank Polski - to on decyduje, ile banknotów ma być wyprodukowanych i ile monet wybitych.

Nasza grupa przystąpiła do realizacji projektu "ABC-EKONOMII". Na pierwszych zajęciach na podstawie opowiadania "Co to są pieniądze?" z książki "ABC EKONOMII czyli pierwsze kroki w świecie finansów" autorstwa Wiktora Czepczyńskiego i Żanety Kupczyk zapoznaliśmy się z pojęciami: pieniądz, banknot, moneta, karta płatnicza. Poznaliśmy różne sposoby płatności (dawniej i dziś). Dowiedzieliśmy się do czego służą pieniądze, jak wyglądają w innych krajach. Zaprojektowaliśmy także swoją własną kartę płatniczą.

Dnia 31 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Wesołej Dyni. Już od wejścia tego dnia dominował kolor pomarańczowy. Dzieci ubrane były na pomarańczowo, przebrane za dynie, wróżki i   czarodziejki. Po śniadaniu bawiliśmy się w losowanie papierowych dyń rozłożonych na całym dywanie. Każde dziecko wybrało dla siebie zadanie do wykonania, np. podskoki na jednej nodze lub zaśpiewanie piosenki. Było bardzo wesoło...Następnie dzieci rysowały pisakami według własnego pomysłu na pomarańczowych balonach. Na koniec czekał na nas poczęstunek - mandarynki, soczek pomarańczowy i pyszna galaretka ze śmietaną, oczywiście pomarańczowa!