Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Oddział 5

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole –

To znajdę wyjście,

Wiem, co zrobię:

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole...


16 czerwca  o godzinie 16.00  w  grupie „Jastrzębie”, odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu.  Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

Na początku dzieci wspólnie z zaproszonymi gośćmi odśpiewali hymn naszego przedszkola. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze oraz prezentowały piosenki i tańce które już dobrze znały. Była to piosenka "Niepodległość", którą dzieci prezentowały podczas Konkursu Piosenki Patriotycznej w październiku, w Mok-u. Następnie dzieci zagrały na instrumentach do utworu Shakiry: "Waka waka", który prezentowały podczas konkursu "Sam robię i gram" w marcu w Mok-u. Następny był taniec z białymi chustami do utworu Mecano "Hijo de la luna", który dzieci wcześniej prezentowały na Dniu Babci i Dziadka. Nie zabrakło również tańca z pomponami do utworu Shakiry: "Dare la la", który dziewczynki tańczyły podczas Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy optymistyczną piosenkę "Nie bój się chcieć". 

Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń,  podziękowań i kwiatów.

Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Oni również otrzymali podziękowania za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.

Dziękując za cały pobyt dzieci w naszym przedszkolu pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

 

 

Dnia 27 maja 2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początku udaliśmy się do Muzeum Czekolady. Dzieci z dużym zaangażowaniem wybierały dodatki do swojej czekoladki, dowiedziały się jak powstaje czekolada oraz skosztowały czekoladę białą, gorzką i rubinową. Następnie kosztowaliśmy smakowitości z plecaków na poznańskim rynku. Udaliśmy się do Muzeum Rogala, gdzie dzieci poznały historię Marcińskiego rogala i wyrabiały rogale oraz na koniec wspólnie degustowaliśmy rogaliki. Dzieci z dużym zapałem brały udział w zajęciach. Na koniec wycieczki wybraliśmy się do McDonalds, gdzie dzieci zajadały smakołyki. Wycieczka była pełna atrakcji i sprawiła dzieciom wiele radości.

22 maja obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Rodzinki. Tego dnia dzieci od samego rana czekały z wielkim przejęciem na swoich najbliższych.
A potem...tańczyliśmy "Toca toca"; stworzyliśmy orkiestrę i zagraliśmy na drewnianych łyżkach, butelkach plastikowych i kołatkach. Następnie dzieci
i rodzice rywalizowali w konkurencji sportowej - strzelanie piłki do bramki. Oczywiście dzieci wygrały. Później dziewczynki z mamusiami zatańczyły taniec hawajski, a chłopcy z tatusiami taniec kowbojski. Ciekawym zadaniem okazały się kalambury, z którymi dzieci poradziły sobie znakomicie. Na koniec zadań pobawiliśmy się chwilę kolorową chustą Klanzy, która dała nam trochę ochłody w ten wyjątkowo ciepły dzień. Po zadaniach przyszedł czas na wzruszenia
i dzieci zaśpiewały dla rodziców piosenkę oraz wręczyły niespodzianki: ręcznie malowane koniczynki dla mamy oraz podkowy dla taty i swoje zdjęcia. Nasze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Ten dzień pełen był uśmiechów, radości i wzruszeń, ale niezapomniane wrażenie wywarły twarze dzieci pełne szczęścia i miłości z powodu obecności swoich najbliższych. Jest to najcenniejszy dar - szczęśliwa i kochająca się RODZINA.

W marcu wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole Nr 10 "Sam robię i gram". Dzięki uprzejmości Rodziców zgromadziliśmy potrzebne rzeczy: plastikowe butelki, drewniane łopatki oraz miski i wiaderka. Przedmioty te przerobiliśmy na instrumenty. Dzieci z wielkim przejęciem i skupieniem wyszły na scenę w Mok-u i zagrały na swoich instrumentach do muzyki Shakiry "Waka waka". Występ udał się znakomicie a dzieci zadowolone otrzymały dyplom i puchar dla naszego Przedszkola.

W kwietniu postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Dzięki uprzejmości Rodziców zgromadziliśmy potrzebne rzeczy: doniczki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie samodzielnie siały kwiatki. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną kwiatki będą cieszyły oko :)