Dnia 27 maja 2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Na początku udaliśmy się do Muzeum Czekolady. Dzieci z dużym zaangażowaniem wybierały dodatki do swojej czekoladki, dowiedziały się jak powstaje czekolada oraz skosztowały czekoladę białą, gorzką i rubinową. Następnie kosztowaliśmy smakowitości z plecaków na poznańskim rynku. Udaliśmy się do Muzeum Rogala, gdzie dzieci poznały historię Marcińskiego rogala i wyrabiały rogale oraz na koniec wspólnie degustowaliśmy rogaliki. Dzieci z dużym zapałem brały udział w zajęciach. Na koniec wycieczki wybraliśmy się do McDonalds, gdzie dzieci zajadały smakołyki. Wycieczka była pełna atrakcji i sprawiła dzieciom wiele radości.

22 maja obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Rodzinki. Tego dnia dzieci od samego rana czekały z wielkim przejęciem na swoich najbliższych.
A potem...tańczyliśmy "Toca toca"; stworzyliśmy orkiestrę i zagraliśmy na drewnianych łyżkach, butelkach plastikowych i kołatkach. Następnie dzieci
i rodzice rywalizowali w konkurencji sportowej - strzelanie piłki do bramki. Oczywiście dzieci wygrały. Później dziewczynki z mamusiami zatańczyły taniec hawajski, a chłopcy z tatusiami taniec kowbojski. Ciekawym zadaniem okazały się kalambury, z którymi dzieci poradziły sobie znakomicie. Na koniec zadań pobawiliśmy się chwilę kolorową chustą Klanzy, która dała nam trochę ochłody w ten wyjątkowo ciepły dzień. Po zadaniach przyszedł czas na wzruszenia
i dzieci zaśpiewały dla rodziców piosenkę oraz wręczyły niespodzianki: ręcznie malowane koniczynki dla mamy oraz podkowy dla taty i swoje zdjęcia. Nasze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Ten dzień pełen był uśmiechów, radości i wzruszeń, ale niezapomniane wrażenie wywarły twarze dzieci pełne szczęścia i miłości z powodu obecności swoich najbliższych. Jest to najcenniejszy dar - szczęśliwa i kochająca się RODZINA.

W marcu wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole Nr 10 "Sam robię i gram". Dzięki uprzejmości Rodziców zgromadziliśmy potrzebne rzeczy: plastikowe butelki, drewniane łopatki oraz miski i wiaderka. Przedmioty te przerobiliśmy na instrumenty. Dzieci z wielkim przejęciem i skupieniem wyszły na scenę w Mok-u i zagrały na swoich instrumentach do muzyki Shakiry "Waka waka". Występ udał się znakomicie a dzieci zadowolone otrzymały dyplom i puchar dla naszego Przedszkola.

W kwietniu postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Dzięki uprzejmości Rodziców zgromadziliśmy potrzebne rzeczy: doniczki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie samodzielnie siały kwiatki. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną kwiatki będą cieszyły oko :)

W tym roku nasze Przedszkole było organizatorem Olimpiady Sportowej Przedszkolaków. 8, 9 i 10 maja nasza grupa wspólnie z grupą Orłów uczestniczyła w tej imprezie. Dzieci dzielnie się spisały jako drużyna, kibice i cheerleaderki. Był to niezapomniany czas pełen emocji i nowych doświadczeń. Te dni na długo pozostaną w naszej pamięci.