W czwartek  31 października, postanowiliśmy zorganizować dzień królowej wszystkich warzyw – Dzień Dyni. W sali zrobiło się bardzo pomarańczowo i wesoło. Od samego rana słychać było gwar. Dzieci z wielką ochotą przekraczały próg przedszkola, z dumą paradowały w rozmaitych kostiumach. Dominował kolor pomarańczowy i uśmiechnięte dynie.  Podczas zaplanowanego zajęcia przedszkolaki dowiedziały się również kilka ciekawostek na temat tego warzywa, wzięły udział w licznych zabawach integracyjnych i konkursach.

W ramach zajęć dodatkowych dzieci poznały System Kolorowych Dźwięków na instrumenty klawiszowe. Jest to innowacyjna  metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Na początku zajęć dzieci dokładnie przyjrzały się nowej w naszym przedszkolu pomocy dydaktycznej. Instrument przypominał znane im pianino. Nowością były znajdujące się na klawiszach kolorowe figury. Okazało się, iż mają przed sobą „Kolor Piano”. Na pierwszych zajęciach postanowiły pobawić się klawiszami z kolorowymi kołami. Każdy kolor przypisany jest innemu dźwiękowi. Dzieci odnajdowały różne dźwięki na pianinie. Szybko okazało się, że używając klawiszy z kołami, można zagrać znaną im gamę. Kolejne zabawy wywoływały coraz większe uśmiechy na twarzach dzieci. Ostatnią zabawą była zabawa w dyrygenta. Mali muzycy mieli za zadanie zagrać na pianinie wskazywane przez nauczyciela kolory.

Dnia 24 października wybraliśmy się na wycieczkę pod pomnik ku czci Harcerzy Ziemi Gnieźnieńskiej na Skwerze Orląt Lwowskich. Dzieci w skupieniu pomodliły się za zmarłych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są  owoce oraz soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu oraz wykonaniu owocowe jeżyki, które cieszyły oko, ale i podniebienie.
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja wspólnie w przedszkolu zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci własnoręcznie, bez cukru i konserwantów.

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy  w tym roku 30 września.

W tym dniu dziewczynki

wręczały chłopcom upominki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.