Dziś wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Tuż po Jasełka odbyła się u Sokołów   Wigilia. Wszystkie dzieci, panie podzieliły się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Miłym i oczekiwanym momentem była wizyta Gwiazdora, który przyniósł worek pełen prezentów. Dziękujemy Gwiazdorku!!!!!

WESOŁYCH,  PEŁNYCH RADOŚCI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to czas porządków i świątecznych przygotowań. Dzieci z grupy Sokoły w tym tygodniu przygotowywały się do świąt i samodzielnie dekorowały pierniki lukrem i posypką owocową. Ze smakiem spożywały pierniczki. Troszeczkę pierniczków zostawiliśmy na przedszkolną Wigilię:)

CZARY-MARY, CZARY -MARY
                                         NIECH SIĘ SPEŁNIĄ
                                         ANDRZEJKOWE CZARY!
30 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły ,,poznać swoją przyszłość "- tą bliską ,,co dostanę od Mikołaja" i tą daleką ,,kim będę w przyszłości". Dzieci lały wosk, ustawiały buciki. Odbył się również słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce.
W dniu 29 listopada odbyliśmy wycieczkę do biblioteki przy ulicy Staszica w Gnieźnie. Przedszkolaki zapoznały się ze sposobem zapisania się do biblioteki, oglądały ciekawe, nowoczesne książki, poznały zawód bibliotekarza.
Uczestniczyliśmy także w zajęciu bibliotecznym pt. ,,Uśmiechnij się - książki o wartościach i uczuciach". W trakcie zajęć dzieci poznały różnorodne wartości takie jak: szczęście, radość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, prawda, odpowiedzialność itp..
Potrafiły także rozpoznawać różne emocje przy pomocy mimiki (radość, smutek, rozczarowanie, żal, złość itp.). Dowiedziały się, że należy pomagać zwierzętom bo zwierzęta też mają uczucia. Rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych. To było pouczające spotkanie. Już niedługo znowu zawitamy do biblioteki.

Dnia 26 listopada dwóch przedszkolaków z grupy Sokoły uczestniczyło w w VI Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Przedszkole nr 15 w Gnieźnie. Głównym celem konkursu było: przybliżenie dzieciom polskich poetów, uwrażliwienie dzieci na sztukę, dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych, popularyzacja literatury dziecięcej. Nasze przedszkole reprezentowali: Tymon Góral z wierszem Juliana Tuwima ,,Okulary"oraz Tamara Dobersztyn z wierszem ,,Na wyspach Bergamutach". Dzieci z naszego przedszkola prezentowały się wyśmienicie.  Za występ otrzymały dyplom oraz upominek.