8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali

życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków

i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,

kwiaty i promienny uśmiech...

Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły - wykonując proste doświadczenie . Najmłodsi rozpoznawali nazwy  dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszych salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle.

W lutym swoje urodzinki obchodził Olaf. Naszemu kochanemu solenizantowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

W związku z balem na „Dworze Króla” dzieci z naszej grupy wykonały wspaniałą makietę zamku. W trakcie tego zadania dzieci doskonaliły zdolności konstrukcyjne oraz uczyły się współpracy, a przy tym świetnie się bawiły.

26 stycznia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dzień Dziadka. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały specjalny program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.