W związku z balem na „Dworze Króla” dzieci z naszej grupy wykonały wspaniałą makietę zamku. W trakcie tego zadania dzieci doskonaliły zdolności konstrukcyjne oraz uczyły się współpracy, a przy tym świetnie się bawiły.

26 stycznia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dzień Dziadka. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały specjalny program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie i parku. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, jeżdżąc na sankach. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola.

19.01.2024 dzieci z naszej grupy odwiedziły gabinet weterynaryjny, który mieści się przy ul. Budowlany. Na miejscu dzieci zostały serdeczni przywitane przez panią Martę, która oprowadziła je po klinice oraz opowiedziała na czym polega praca weterynarza.

Zgodnie z naszą innowacją „Jestem ciekawy świata” dzieci z naszej grupy poznały masy sensoryczne – sztuczny śnieg oraz masę porcelanową. Dzieci świetnie bawiły się podczas wykonywania tych mas sensorycznych oraz późniejszych zabaw z nimi.