„Czy to jutro, czy to dziś
Wszystkim jest potrzebny miś”

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia, tego też dnia dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych w ramach tegoż święta. Mimo coraz to nowocześniejszych i atrakcyjniejszych  zabawek moda na misie nie przemija.  Chociaż dzieci w tym roku nie mogły przyjść do przedszkola ze swoimi misiami,  mimo to świetnie się bawiły ponieważ same zamieniły się w misie.

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada obchodziliśmy w przedszkolu rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W tym roku nie mogliśmy się spotkać wspólnie aby świętować, dlatego też każda grupa odśpiewała hymn Polski we własnym gronie. Dodatkowo dzieci z naszej grupy przygotowała występ, który został nagrany i wysłany do rodziców.

Idzie, idzie … KTO?

Jesień, jesień … CO?

Idzie, idzie … GDZIE?

Jesień, jesień, Hej!

(A. Brych, Kolorowe listki)

W tym roku również przyłączyliśmy się do akcji Tydzień Zrównoważonego Transportu. Między 16 a 22 września dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wykorzystaliśmy do tego miasteczko drogowe, które sprawiło dzieciom dużo radości. Na zakończenie naszej przygody z bezpieczeństwem dzieci wykonały makietę miasta oraz samochody.