W miesiącu marcu dzieci z naszej grupy „Kukułki” wzięły udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Przedszkole nr 12 „Plastusiowo” w Gnieźnie. Celem konkursu było wykonanie zdjęcia ukazującego okolicę miasta zamieszkania, jej przyrodę, ciekawe i charakterystyczne miejsce. Konkurs został rozstrzygnięty w kwietniu i dzieci z naszej grupy otrzymały:

Marcel i Adela – wyróżnienia a  Hania – I miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka i dekoracje do kącików zainteresowań.
Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski.

Dnia 12 kwietnia po świątecznym śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w kuchni, salach, itp. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie koszyczków wielkanocnych. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe no i życzenia wielkanocne.

W dniach od 14. 03 do 18. 03 2022 r. w naszym Przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „Podróże małe i duże” promujące wybrane państwa Europy. W danym tygodniu marca  poznaliśmy przepiękną  Ukrainę. Ich kultura, zwyczaje, kuchnia, muzyka, bajki,  motoryzacja była sporym zaskoczeniem dla naszych małych uczestników. Ukraińcy są ciekawym i bardzo urokliwym miejsc, wspaniałych krajobrazów, itp. Relacje z naszych codziennych odkryć można prześledzić w naszej galerii.

Serdecznie  dziękujemy  wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w akcję na rzecz Ukrainy.