30 listopada odbyła się w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. W magicznym nastroju łowiliśmy rybki z przepowiedniami, laliśmy wosk odgadując i nazywając powstałe kształty. Nasze Andrzejki były pełne radości i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka"   dokonała uroczystego aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków  oraz pamiątkowych dyplomów  dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i  rodziców.

31 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ŚWIĘTO DYNI. Kolorem dominującym tego dnia był pomarańczowy. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane we wróżki, wesołe dynie i na ten czas nasza sala zamieniła się w dyniową krainę. Porównywaliśmy kształty dyń ozdobnych, ich kolory, turlaliśmy je po dywanie, przekazywaliśmy dynię z rąk do rąk w rytm  muzyki. Po wesołych grach i zabawach muzycznych konsumowaliśmy słodycze oraz malowaliśmy dynie z użyciem papierowych talerzyków.

BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE!!!

26 września ,, Wróbelki” wzięły udział w spotkaniu z pracownikiem Straży Miejskiej w Gnieźnie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podawały przykłady pojazdów ratunkowych i numerów alarmowych, wymieniały zasady przechodzenia przez jezdnię.
Maluszki potrafiły wyjaśnić, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE SPOTKANIE!!!

W miniony poniedziałek powitaliśmy w naszej grupie nową porę roku. Dzieci rozpoznawały i nazywały na ilustracjach symptomy jesieni, tańczyły z liśćmi w rytm muzyki Vivaldiego, tworzyły zbiory z zebranych darów jesieni. Przedszkolaki z zapałem wykonywały jeżyki, wiewiórki, malowały paluszkami  liście. Śpiewaliśmy piosenki o leśnych zwierzątkach i Oli, która wybrała się na jesienny spacer.

,,Poszła Ola na spacerek, na słoneczko i wiaterek,

a tu lecą jej na głowę liście złote i brązowe….”