10  czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu pracownika Straży Miejskiej, który przeprowadził z dziećmi pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu w kontekście zbliżających się wakacji i letniego wypoczynku. Pan Mirek uwrażliwił dzieci na przestrzeganie zasad przechodzenia przez jezdnię, dzieci rozpoznawały pojazdy uprzywilejowane oraz podawały numery alarmowe. Przedszkolaki mogły wczuć się w role pieszych i kierowców a na zakończenie spotkania miały okazję obejrzeć akcesoria niezbędne w pracy osób umundurowanych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z przybyłym gościem.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i wiele cennych wskazówek!!!

11 czerwca udaliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę autokarową do Jankówka, do stadniny koni ,, Pod wierzbami.” Przedszkolaki miały okazję jazdy w siodle, na bryczce, karmiły karpie w pobliskim stawie, mogły zobaczyć, jak wygląda stajnia. Dzieci zajadały pyszne kiełbaski z grilla a najlepszym punktem naszej wyprawy była możliwość kosztowania słodkości z plecaczków. Przez cały czas naszego pobytu w stadninie towarzyszył nam kot Leon, który skradł serca dzieci.

Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.

5 czerwca zaprosiliśmy do naszego przedszkola wyjątkowych i najważniejszych gości – rodziców, by wspólnie świętować DZIEŃ RODZINKI. Przedszkolaki z zaangażowaniem  i przejęciem recytowały wiersze, inscenizowały piosenki oraz wykonywały układy taneczne z rekwizytami prezentując zgromadzonej publiczności swoje umiejętności. Po krótkim występie zaprosiliśmy rodziców do wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych. Największą frajdą dla dzieci była możliwość spędzania czasu z mamą i tatą, podarowanie im upominków oraz udział w konkurencjach, w których najmłodsi mogli obserwować zmagania  swoich rodziców.

Dziękujemy za spotkanie, raz jeszcze życzymy wszystkim Rodzicom pociechy ze swoich dzieci oraz wielu  takich uroczystości w naszym przedszkolu.

25 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ ZIEMI. Dzieci wypowiadały się na temat sposobów ochrony środowiska, zapoznały się z kolorami pojemników do segregacji śmieci, śpiewały piosenki dotyczące przyrody. Na zakończenie każdy wykonał symboliczne serduszko i drzewko na znak przyjaźni z naszą planetą.

,,Ziemio

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

że zniszczyć Ciebie nie damy !!!”

8 marca w naszej grupie obchodziliśmy święto dziewczynek. Chłopcy wręczyli naszym małym kobietkom upominki a potem czas upłynął nam na wesołej zabawie!!!

,, Marzec pięknie się wystroił,

W kole między dziećmi stoi

I gromadkę uśmiechniętą

Pyta: jakie dzisiaj święto?...

A ty zapamiętaj sobie

- dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!”