Dnia 22 grudnia  dzieci z naszej grupy składały sobie wzajemnie życzenia wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Z niecierpliwością czekały na przyjście Gwiazdora i prezenty. Atmosfera w tym dniu była bardzo radosna.

Podobny obraz

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów i tradycji świątecznych.  W naszym przedszkolu 3 grudnia  dzieci mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków. Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania.

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W piątek 27 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.  Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości, itp.  Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.