6 lutego zaprosiliśmy do przedszkola wyjątkowych gości – nasze babcie  i dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością swoje umiejętności wokalno – taneczne a recytowane przez nie wierszyki wywołały niejedną łezkę w oczach dziadków.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role oraz złożyli życzenia czcigodnym gościom  i wręczyli im upominki. To spotkanie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Słowa uznania i podziękowania należą się również Rodzicom, którzy zadbali o słodki poczęstunek tego dnia.

Dziękujemy

Jak co roku w magicznym przedświątecznym czasie spotkaliśmy się najpierw, aby wspólnie z wszystkimi przedszkolakami obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci z gr 3 a następnie już w swojej grupie złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego stołu. Oczywiści odwiedził nas Gwiazdor i przyniósł prezenty.
"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask"

30 listopada odbyła się w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. W magicznym nastroju łowiliśmy rybki z przepowiedniami, laliśmy wosk odgadując i nazywając powstałe kształty. Nasze Andrzejki były pełne radości i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka"   dokonała uroczystego aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków  oraz pamiątkowych dyplomów  dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i  rodziców.

31 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ŚWIĘTO DYNI. Kolorem dominującym tego dnia był pomarańczowy. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane we wróżki, wesołe dynie i na ten czas nasza sala zamieniła się w dyniową krainę. Porównywaliśmy kształty dyń ozdobnych, ich kolory, turlaliśmy je po dywanie, przekazywaliśmy dynię z rąk do rąk w rytm  muzyki. Po wesołych grach i zabawach muzycznych konsumowaliśmy słodycze oraz malowaliśmy dynie z użyciem papierowych talerzyków.

BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE!!!