27 stycznia odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Przedszkolaki zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.
Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków oraz gromkie brawa towarzyszyły podczas występu.
Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki i laurki.
Po części oficjalnej nasi wyjątkowi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu niniejszej uroczystości.

Wigilia BożegoNarodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszym przedszkolu przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 21 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, świąteczna atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy zebrały się w jednej sali aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez grupę ,, Jastrzębie.”Po występie Pani dyrektor złożyła dzieciom, wszystkim pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom bożonarodzeniowe życzenia. Po powrocie do sali zasiedliśmy do wigilijnego stołu składając sobie życzenia oraz oglądaliśmy prezenty pozostawione przez Gwiazdora pod choinką. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego wyjątkowego dnia.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją i magią
wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa
życzenia radosnych,
spokojnych świąt oraz pomyślności
w nadchodzącym Nowym Roku.

Pierwszą ważną uroczystością dla najmłodszych dzieci  jest uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Jest to dzień niezwykle ważny zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Pierwszy występ niesie ze sobą zawsze dużo emocji. 29 listopada w naszej grupie odbyła się ta ważna uroczystość. Dzieci w odświętnych strojach  zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom, min. recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Maluchy były radosne a co najważniejsze dumne, że zostały oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami. Pani Dyrektor za pomocą magicznej kredki dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie przedszkolakom dyplomów, medali i upominków, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z pierwszego roku spędzonego w przedszkolu w grupie ,, WRÓBELKI.”

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu niniejszej uroczystości.

9 grudnia zabraliśmy się ochoczo do lukrowania i dekorowania pierniczków. Dzieci doskonale  poradziły sobie z zadaniem a największą frajdę sprawiło im kosztowanie lukru i posypki.
Wykonane przez nas pierniczki trafią na stoliki podczas wspólnej Wigilii.