Jednym z bardzo ważnych aspektów bezpieczeństwa dziecka jest znajomość zasad bezpiecznego poruszania się. Nasze przedszkolaki poznają je na zajęciach, których celem jest zapoznanie dzieci z przepisami ruchu drogowego, uświadomienie potrzeby noszenia odblasków oraz korzystania z numerów alarmowych. Następnie nabyte umiejętności będziemy ćwiczyć w praktyce, podczas codziennej drogi do przedszkola.

Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopca. Tego dnia wszystkie dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz zaśpiewały "Sto lat". Następnie wręczyły niespodzianki - ulubione przez chłopców kolorowanki z samochodami. Przy wesołej muzyce wszyscy świetnie się bawili.

Grupa I odkrywała brzmienie dźwięków ukryte w wyjątkowym instrumencie. Gra na  KOLOR PIANO ma na celu m.in.:
-rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej,
- rozwijanie umiejętności rozróżniania barwy dźwięków,
- rozwijanie poczucia rytmu, inwencji twórczej,
- stwarzanie sytuacji wdrażających do rytmicznej gry na instrumentach perkusyjnych.
- stwarzanie miłej radosnej atmosfery

23 września 2020 r.  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.
Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
Zaraz po śniadaniu przyszła do nas Pani Jesień, która dzisiaj zaczęła swoje panowanie. Weszła z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, orzechów, kasztanów… oraz pędzlem, którym zaczęła już malować świat na jesienne barwy.