Piątek 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji już od kilku dni w naszym przedszkolu odbywały się różne przedsięwzięcia. "Wróbelki" ozdabiały ekologiczne ulotki, uczyły się segregacji śmieci do odpowiednich pojemników a także poznały trudne słowo "recykling". W naszej sali zagościły na stałe wesołe i kolorowe pojemniki do makulatury i plastiku.

We wtorek 12 kwietnia dzieci z całego przedszkola, w swoich grupach, zjadły uroczyste śniadanie wielkanocne, poznały również tradycje należące do tych świąt. Dzień wcześniej posiały rzeżuchę, która później stała się dekoracją w domach dzieci. Oczywiście tamtego dnia Zajączek zostawił dla przedszkolaków prezenty.

W naszym przedszkolu przed obchodami Dnia Ziemi został ogłoszony konkurs między grupami na stworzenie "ekozabawki". Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom, że warto wykorzystywać odpady, nadające się do recyklingu, do zrobienia np. zabawki. "Wróbelki" wykonały kuchenkę.

Ten dzień na całym świecie obchodzony jest 22 marca. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, że wodę należy oszczędzać. Przedszkolaki w trakcie zajęć i wspólnej zabawy poznały sposoby jak należy to robić.

Wiosnę powitaliśmy 21 marca. Najpierw w sali z piosenką na ustach i tańcem z gaikami a następnie z dziećmi z całego przedszkola przeszliśmy w wiosennym korowodzie.