Andrzejkowe mamy święto,
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
Wosk w garnuszku i klucz duży.
Wosk lejemy, wosk lejemy…
Zaraz wszyscy się dowiedzą,
Co nam wróżby, co nam wróżby,
Co nam wróżby przepowiedzą.
Gosi z wosku wyszedł piesek,
Może pieska wnet dostanie.
Igorkowi samolocik,
Więc poleci gdzieś w nieznane.
 Alankowi z wosku piłka,
  Marcelince wyszły narty.
To są właśnie ich marzenia,

Joga dla dzieci harmonijnie rozwija ciało, pomaga skorygować wady postawy.Dzieci łatwiej skupiają swą uwagę oraz są bardziej świadome własnego ciała, poprawiają koncentrację. Ćwiczenie jogi dobrze wpływają na pamięć, pobudzają wyobraźnię, rozwijają kreatywność.

W Naszym przedszkolu zajęcia odbywają się w grupie „Kukułki” w każda środę. Nauczyciel wykonuje je wraz z dziećmi, a już od pierwszych zajęć wprowadzane są zasady prawidłowego stania, siedzenia i chodzenia co przekłada się na funkcjonowanie Naszych pociech w Przedszkolu. Wiele pozycji jogi tzw. assany mają swą inspirację w naturze. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu aktywności i z przyjemnością naśladują różne elementy przyrody, co wzmacnia zainteresowania otaczającym światem i rozwija spostrzegawczość. W ten sposób dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale również w kreatywny sposób pobudzają swoją wyobraźnie.

30 września obchodziliśmy w naszej grupie święto chłopców. Dziewczynki złożyły swoim kolegom piękne życzenia oraz wręczyły im upominki.

Uczciliśmy ten wyjątkowy dzień wspólnymi zabawami muzyczno - ruchowymi na dywanie oraz konkursami.

Nie zabrakło niespodzianek a także ulubionego przez dzieci poczęstunku przy stolikach.

BAWILIŚMY SIĘ SUPER!!!

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o owocach i warzywach a zwłaszcza o ich  właściwościach odżywczych nieocenionych dla naszego zdrowia. Przedszkolaki samodzielnie wykonały pyszne desery owocowe, które kosztowały z apetytem. Zadanie to bardzo przypadło do gustu naszym milusińskim i sprawiło im wiele frajdy.