Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Przedszkole jest świetnym miejscem, aby wspólnie bawić się i odkrywać pierwsze talenty dzieci.
Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!
Czasem wystarczy zacząć od kropki…

Doświadczanie świata przez zmysły jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym sposobem dla małych dzieci. Tym razem przedszkolaki poprzez dotyk odczuwały fakturę różnych przedmiotów. Miały przy tym wiele frajdy i radości.

Bycie bezpiecznym przedszkolakiem to bardzo ważna sprawa. W drugim tygodniu dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady prawidłowego zachowywania się podczas spacerów, zabawy i korzystania z przejść dla pieszych.

Czas letnich wyjazdów i odpoczynku bardzo szybko minął. Dzieci radosne i uśmiechnięte wróciły do swojego przedszkola i spotkały się z kolegami z grupy oraz z paniami. W tym roku szkolnym nie jesteśmy już najmłodszą grupą, z czego bardzo się cieszymy. Nazywamy się "Kukułki" i mamy również inną salę. Oto kilka zdjęć z pierwszych dni po wakacjach.