W końcu nadszedł ten dzień (14. 11. 2019 r.), w którym każde dziecko z małego żaka przekształciło się w dzielnego przedszkolaka. Z wielkim przejęciem przejęciem wystąpiliśmy z programem artystycznym: śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, a nawet tańczyliśmy. Nasz występ bardzo się podobał naszym Rodzicom, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia. Ale najważniejsze było ślubowanie. Przyrzekaliśmy naszym Paniom, w obecności pani dyrektor i rodziców, że będziemy grzecznymi, koleżeńskimi i zawsze uśmiechniętymi przedszkolakami. Po ślubowaniu p. dyrektor wielką kredką pasowała nas na przedszkolaka. Po pasowaniu każdy z nas otrzymał dyplom z gratulacjami i okolicznościową pamiątkę. Byliśmy bardzo przejęci i zadowoleni. Na koniec wszyscy wspólnie zjedliśmy słodki poczęstunek.

W czwartek 31 października w całym przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo - obchodziliśmy Święto Wesołej Dyni. Przedszkolaki najpierw dowiedzieli się o przeznaczeniu dyni i porównywali różne okazy tego warzywa. Następnie odbyły się konkurencje z udziałem dyń. Dzieci wykonywały pracę plastyczną i zasiadły do wspólnego poczęstunku.

W pierwszych tygodniach pobytu dzieci w przedszkolu, korzystaliśmy z ładnej pogody i wychodziliśmy pobawić się na naszym placu zabaw. Dzieciom oprócz zabawy w piaskownicy, bardzo spodobała się "ciuchcia" :)

W tym tygodniu (14-18 październik) rozmawiamy o warzywach - poznajemy ich nazwy, kształt, kolor i smak. A w środę wspólnie wykonaliśmy ze zgromadzonych warzyw "Jarzynową damę". Dekorowaliśmy jej sukienkę liśćmi sałaty, plastrami papryki, ogórka, marchewki itp., a włosy wykonaliśmy z pora. Wyszła bardzo ładna. A to nie koniec projektów z warzyw. Każdy z nas, z małą pomocą, wykonał np.: motylka, gąsienicę, biedronkę, kwiatka czy samochód. Trochę się napracowaliśmy, ale było warto - sami oceńcie.

Od 7 do 11 września poznawaliśmy owoce - ich nazwy, wygląd i smak. Bawiliśmy się owocami segregując je, tańczyliśmy jak "jabłuszko z gruszką", malowaliśmy "domek - gruszkę" i wiele, wiele innych rzeczy. A w środę 9 września odwiedziliśmy panie kucharki w przedszkolnej kuchni. Zapoznaliśmy się z kuchnią, widzieliśmy, jak panie kucharki pracują. Do pań kucharek poszliśmy z koszem owoców, a panie pokazały nam co można z nich wyczarować ( kompocik z jabłek, mus, którym smarowaliśmy naleśniki, jeżyk z gruszki i winogron).
Było bardzo ciekawie - bardzo dziękujemy paniom kucharkom.
Sami, również zamieniliśmy się w kucharzy - mieliśmy specjalne czapki kucharskie i fartuszki. Samodzielnie, z pozostałych owoców, wykonaliśmy "owocowe szaszłyki", które bardzo nam smakowały.