Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Warto pomyśleć, jak pomóc Pani Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii. Wobec tego, kochane przedszkolaki, przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. W działalność naszej placówki są na stałe wpisane działania ekologiczne poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz segregowanie makulatury. Światowy Dzień Ziemi obchodzimy uroczyście, tak też było w tym roku. Efekty naszych wysiłków możecie Państwo podziwiać na poniższych zdjęciach.

W kwietniu obchodziliśmy urodziny Jakuba. Wszystkiego najlepszego Kubuś, dużo uśmiechu i radości życzą ci koledzy i koleżanki oraz panie.

W pliku pdf znajduje się kolejne słownictwo związane ze zwierzętami, linki do dwóch piosenek utrwalających słownictwo + wskazówka oraz karta pracy.

Wild Animals