10.06 br. dzieci z grupy VI wzięły udział w spotkaniu ze strażnikiem miejskim. „Jaskółki” dowiedziały się w co jest ubrany i wyposażony pracownik Straży Miejskiej oraz poznały zakres jego kompetencji. Gość mówił o tym, że nie wolno palić śmieciami oraz wyprowadzać psów w mieście bez smyczy i kagańca. Na koniec dzieci mogły pochwalić się znajomością znaków drogowych oraz przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego.

8 marca grupa „Jaskółki” świętowała Dzień Kobiet. Najpierw chłopcy złożyli koleżankom życzenia i wręczyli im upominki. Następnie odbył się słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce. Na koniec dzieci wykonały laurki z okazji Dnia Kobiet.

Walentynki w naszym przedszkolu to okazja do okazywania sobie uczuć i nazywania ich.  W naszej grupie bawiliśmy się walentynkowo - dzieci ubrały się na czerwono, sala przystrojona była serduszkami i balonikami. Były konkursy, zagadki, zabawy ("Mam serduszko" oraz szukały drugiej połówki serca). Na koniec dzieci obdarowały się serduszkami magnesikami, a Mikołaj zrobił wszystkim dzieciom niespodziankę  walentynkową w postaci kolorowych, pachnących mydełek (DZIĘKUJEMY). Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał - szkoda, że tylko raz w roku. Wszystkim życzymy dużo miłości.

W okresie od 5 listopada do 30 listopada 2018 roku została przeprowadzona akcja charytatywna w naszym przedszkolu pod hasłem " I Ty możesz zostać św. Mikołajem" na rzecz dzieci z Domu Dziecka przy ul. Paczkowskiego.
Przed rozpoczęciem akcji odwiedziliśmy Dom Dziecka i po rozmowie z dyrektorem placówki dowiedzieliśmy się o potrzebach DD.
Do akcji zbiórki chemii, artykułów szkolnych oraz słodyczy włączyli się Rodzice dzieci uczęszczających  do naszego przedszkola. Akcja rozpropagowana została poprzez wykonany plakat, w gazetce przedszkolnej "Orlik" oraz informacje we wszystkich oddziałach. Zbiórka trwała miesiąc. Po jej zakończeniu dary przyniesione przez Rodziców dzieci zostały posegregowane i spakowane w duże torby.
3 grudnia 2018 roku dzieci 3-4 letnie z grupy VI w przebraniu św. Mikołajów  przekazały zebrane dary dzieciom z Domu Dziecka. Dyrektor, pracownicy oraz wychowankowie podziękowali za przyniesione prezenty i okazane serce.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia dzieci upiekły świąteczne pierniczki. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom: wałkowanie, wycinanie, dekorowanie wypieków, jeszcze większą ich jedzenie. Własnoręcznie ozdobione pierniki, spakowane w folię, dzieci zaniosły do domów i podzieliły się nimi z najbliższymi.