W minionym tygodniu w związku z tematyką bezpieczeństwa przedszkolaki z grupy 6 wybrały się do Pogotowia w celu zapoznania z zawodem: ratownika, lekarza, medyka i ich atrybutów. Dzieci poznały sprzęt medyczny, zwiedziły karetkę i zaobserwowały jak udziela się pierwszej pomocy . ponadto przypomniały sobie numery alarmowe i otrzymały od ratowników balony z rękawiczek. Dziękujemy serdecznie panom ratownikom za przeprowadzoną prelekcję i ciekawą prezentację na temat bezpieczeństwa.

W miesiącu październiku Jaskółki wraz z kilkoma innymi grupami z naszego przedszkola udały się do Teatru Fredry na przedstawienie pt. "Szpak Fryderyk". To był miło spędzony czas w zabawnej atmosferze. Dzieci zobaczyły Teatr od strony sceny, poznały życie zwierząt min.  ptaków,myszy oraz mogły posłuchać gry na instrumentach,a także aktywnie uczestniczyć w tym wesołym przedstawieniu teatralnym, którego morałem okazała się być przyjaźń i współpraca. Serdecznie dziękujemy Teatrowi za to miłe wydarzenie w życiu naszych przedszkolaków.

W miesiącu październiku  urodziny w naszej grupie obchodził

Gustaw.

Życzymy Ci dużo zdrówka, fajnych przyjaciół i super zabawy w przedszkolu!!!

STO LAT!

Dnia 10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ DRZEWA. Podczas zajęć dzieci poznały budowę drzewa, dowiedziały się tego, jakie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka i tego, że otrzymujemy z nich papier. Przedszkolaki obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny, nigdy nie będą ich niszczyć, łamać gałązek, drzew i krzewów. Następnie  wykonały prace plastyczną, pt. "Jesienne drzewo" w formie plakatu, który dołączył do innych drzew zdobiących hol naszego przedszkola. Dzieci poznały również rożne inne rodzaje drzew, które dają nam owoce z sadu.