"A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielić opłatek, chleb miłości"

Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych dni w roku, dlatego 18 grudnia w naszym przedszkolu było świątecznie i radośnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. W naszym przedszkolu Wigilia stała się już tradycją. Wszystkie dzieci zebrały się w jednej sali. Uroczystość rozpoczęły starszacy, którzy wystąpili w przedstawieniu Jasełkowym. Bardzo nam się podobało. Dzięki ich występowi mogliśmy poczuć magię tych świąt. Następnie pani Dyrektor i ksiądz Proboszcz złożyli nam życzenia świąteczne. Później w swej sali dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem radosnych świąt i prezentów pod choinką. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz prezentów od Gwiazdora.

Święta coraz bliżej i my w przedszkolu też się przygotowujemy do wspólnego wigilijnego poczęstunku. Choinka już ubrana, sala udekorowana więc przyszedł czas na świąteczne pierniki. Upieczone pierniki dzieci malowały specjalnym lukrem, zdobiły kolorową posypką. Następnego dnia pierniczki zostały spakowane w małe paczuszki, które dzieci zaniosą do swoich domów. Piernikami, przy wigilijnym stole, będą częstować swoich najbliższych.

6 grudnia to dzień kiedy do dzieci przyjeżdża z Laponii Św. Mikołaj. Przyjechał także do naszego przedszkola, odwiedził naszą grupę. Miał długi czerwony płaszcz, czapkę z pomponem i oczywiście worek prezentów... dla grzecznych dzieci.

Rozmawiał z dziećmi, wysłuchał piosenki, którą zaśpiewały oraz złożył życzenia i wręczył wszystkim prezenty. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera.

Serdecznie dziękujemy za prezenty!!!!

29 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Był to dzień pełen wróżb i zabaw. Już od samego rana dzieci były podekscytowane wyczekiwaniem na ten "tajemniczy" dzień. Na początku dzieci odśpiewały piosenkę "Czary - mary". Później przyszedł czas na wróżby. Dzieci losowały kartki z tajemniczego worka i odgadywały kim będą w przyszłości. Następnie łowiły rybkę z wróżbą przepowiadającą przyszłość. Na koniec przyszedł czas na wyczekiwane przez dzieci lanie wosku i nadawanie nazwy tajemniczym kształtom. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen czarów, uśmiechów i radości.

W końcu nadszedł ten dzień (14. 11. 2019 r.), w którym każde dziecko z małego żaka przekształciło się w dzielnego przedszkolaka. Z wielkim przejęciem przejęciem wystąpiliśmy z programem artystycznym: śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, a nawet tańczyliśmy. Nasz występ bardzo się podobał naszym Rodzicom, o czym świadczyły gromkie brawa, uśmiechy, a nawet łzy wzruszenia. Ale najważniejsze było ślubowanie. Przyrzekaliśmy naszym Paniom, w obecności pani dyrektor i rodziców, że będziemy grzecznymi, koleżeńskimi i zawsze uśmiechniętymi przedszkolakami. Po ślubowaniu p. dyrektor wielką kredką pasowała nas na przedszkolaka. Po pasowaniu każdy z nas otrzymał dyplom z gratulacjami i okolicznościową pamiątkę. Byliśmy bardzo przejęci i zadowoleni. Na koniec wszyscy wspólnie zjedliśmy słodki poczęstunek.