Dnia 25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, który wypada 23.04. W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek oraz wykonały  przepiękne zakładki.

W pewne wiosenne, słoneczne popołudnie nasza grupa zajęła się bardzo pożyteczną czynnością - sadziliśmy zioła w naszym przedszkolnym ogródku. Wszyscy zamieniliśmy się w ogrodników, by w prawidłowy sposób posadzić wszystkie roślinki. Wyszło nam to rewelacyjnie - teraz codziennie dbamy by nasze sadzonki rosły i rosły.

W tym miesiącu swoje urodzinki obchodziła Lilka. Naszej wspaniałej solenizantce jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego J

Dnia 12.04.2022r. w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie przystrojonym, świątecznym stole nie zabrakło jajka, szyneczki, kiełbasek, pasztetu, baranków z ciasta, babeczek oraz słodkich smakołyków. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych, następnie zasiedliśmy do przystrojonego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, dzieci śpiewały i słuchały piosenek świątecznych. Po śniadaniu dzieci wyszły na plac przedszkolny szukać prezentów od zajączka. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole dało dzieciom wiele radości sprawiło, że poczuły świąteczny nastrój.

W naszej grupie dzieci posadziły cebulki, mając nadzieję, że wyrośnie zdrowy szczypiorek. Dbamy o nasze uprawy, codziennie je podlewając.