"Kochani dziś okazja rzadka
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka"
W czwartek 23 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki już od samego  rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, a przede wszystkim taneczne, dostarczając Dziadkom wielu radości i wzruszeń.
Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku oglądając wnuków.
Nie zabrakło upominków, którymi dzieci obdarowały swoich ukochanych bliskich. Na zakończenie niecodzienni goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Było bardzo miło i uroczyście.

"A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielić opłatek, chleb miłości"

Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych dni w roku, dlatego 18 grudnia w naszym przedszkolu było świątecznie i radośnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. W naszym przedszkolu Wigilia stała się już tradycją. Wszystkie dzieci zebrały się w jednej sali. Uroczystość rozpoczęły starszacy, którzy wystąpili w przedstawieniu Jasełkowym. Bardzo nam się podobało. Dzięki ich występowi mogliśmy poczuć magię tych świąt. Następnie pani Dyrektor i ksiądz Proboszcz złożyli nam życzenia świąteczne. Później w swej sali dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem radosnych świąt i prezentów pod choinką. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz prezentów od Gwiazdora.

Święta coraz bliżej i my w przedszkolu też się przygotowujemy do wspólnego wigilijnego poczęstunku. Choinka już ubrana, sala udekorowana więc przyszedł czas na świąteczne pierniki. Upieczone pierniki dzieci malowały specjalnym lukrem, zdobiły kolorową posypką. Następnego dnia pierniczki zostały spakowane w małe paczuszki, które dzieci zaniosą do swoich domów. Piernikami, przy wigilijnym stole, będą częstować swoich najbliższych.

6 grudnia to dzień kiedy do dzieci przyjeżdża z Laponii Św. Mikołaj. Przyjechał także do naszego przedszkola, odwiedził naszą grupę. Miał długi czerwony płaszcz, czapkę z pomponem i oczywiście worek prezentów... dla grzecznych dzieci.

Rozmawiał z dziećmi, wysłuchał piosenki, którą zaśpiewały oraz złożył życzenia i wręczył wszystkim prezenty. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera.

Serdecznie dziękujemy za prezenty!!!!

29 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Był to dzień pełen wróżb i zabaw. Już od samego rana dzieci były podekscytowane wyczekiwaniem na ten "tajemniczy" dzień. Na początku dzieci odśpiewały piosenkę "Czary - mary". Później przyszedł czas na wróżby. Dzieci losowały kartki z tajemniczego worka i odgadywały kim będą w przyszłości. Następnie łowiły rybkę z wróżbą przepowiadającą przyszłość. Na koniec przyszedł czas na wyczekiwane przez dzieci lanie wosku i nadawanie nazwy tajemniczym kształtom. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen czarów, uśmiechów i radości.