Grupa IV - Sokoły

6 grudnia przybył do grupy „Sokoły” Święty Mikołaj, by obchodzić swoje imieniny. Dzieci z tej okazji świątecznie przystroiły salę oraz przygotowały prezent dla Mikołaja: piękną gwiazdkę choinkową oraz zaśpiewały piosenkę. Święty Mikołaj także wręczył prezent każdemu przedszkolakowi.

W piątek 29 listopada u „Sokołów” odbył się dzień wróżb i zabaw Andrzejkowych. By tradycji stało się zadość dzieci lały wosk, a następnie na podstawie rzucanego przez wosk cienia przewidywały swoją przyszłość. Odbyło się również „wychodzenie butów za próg”: pierwsza za mąż z grupowych dziewcząt wyjdzie Zosia, a z chłopców pierwszy ożeni się Kuba. Przedszkolaki poznały także imiona swych przyszłych żon i mężów losując z czarodziejskiego kapelusza kartki z imionami. Andrzejki w naszej grupie były super!

W czwartek 31.10.2019 r. odbyło się w naszej grupie „Sokoły” święto Wesołej Dyni. Był słodki poczęstunek, wspólna zabawa a przede wszystkim fantastyczne stroje pomarańczowo – dyniowe. Dzieci wykonały ciekawe rysunki dyni oraz dynię z pomarańczowego balona.

24.10.2019 r. grupa IV „Sokoły” wzięła udział w akcji MEN „Przedszkole pamięta”. W tym dniu odwiedziliśmy Pomnik Orląt Lwowskich, zgłębiliśmy jego historię oraz zapaliliśmy znicz dla oddania czci poległym harcerzom.

23 września br. grupa IV „Sokoły” świętowała Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieciom towarzyszyły: śpiew, taniec i zabawa a całości dopełnił słodki poczęstunek oraz okolicznościowe upominki. Było super!