W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.
Segregowaliśmy kropki, liczyliśmy je, układaliśmy wg podanego kodu, malowaliśmy piegi na buziach oraz ozdabialiśmy kropkami jesienne liście.
BYŁO KOLOROWO I WESOŁO!!!

Już jesienna pora, już skaczą żołędzie
Jarzębina sznur dziś czerwony ma
Jesienny czas, moc kolorów jest wszędzie
Jesienią śpiewamy cza cza cza”

Mamy nadzieję, że tak miło powitana  przez nas jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

21 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci – ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września  zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

Życzymy wszystkim dzieciom dużo radości i uśmiechu każdego dnia!!!

W ramach akcji TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU nasza grupa realizowała temat ,, Bezpiecznie w domu i na ulicy.” Utrwaliliśmy nazwy znaków drogowych, ich podział na ostrzegawcze, informacyjne, nakazu, zakazu, zasady przechodzenia przez jezdnię. Świetnie znamy numery telefonów alarmowych oraz wiemy, w jakich sytuacjach należy ich użyć. Zorganizowaliśmy w naszej sali miasteczko drogowe wcielając się w rolę kierowców i pieszych.