Teatr im. A Fredry w Gnieźnie  zorganizował bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci popularne od jakiegoś czasu  pt. ,,Kulisy". Jest to zwiedzanie teatru, dzięki którym można uczestniczyć w oprowadzaniu po teatrze i zajrzeć w różne, niedostępne na co dzień miejsca. Dziś nasza grupa miała taką możliwość, dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach i z zaciekawieniem odkrywały miejsca dotąd nie dostępne.

Dnia 25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, który wypada 23.04. W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek oraz wykonały  przepiękne zakładki.

Dziś nasza grupa wykonała recytację wiersza ”Abecadło” J. Tuwima w gwarze poznańskiej. Dzieci stanęły na wysokości zadania, wykonały utwór fantastycznie, choć tekst wiersza w gwarze wbrew pozorom nie był prosty do nauki. Nagranie weźmie udział w konkursie pt. „Biesiada na ludowo – poetyckie zabawy w gwarze poznańskiej” , którego organizatorem jest nasze przedszkole, przy udziale Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Konkurs „Biesiada na ludowo” jest objęty patronatem Prezydenta Tomasza Budasza.