Nasze przedszkole współpracuje od wielu lat z biblioteką przy ul. Staszica w Gnieźnie. W ramach tej współpracy Jaskółki - grupa 6 udały się do biblioteki 15 kwietnia, by uczestniczyć w zajęciach. Poznały zbiory biblioteki. Zostały zachęcone  do wypożyczania książek oraz uczestniczyły w zajęciu pt. "Insygnia królewskie". Na zakończenie spotkania starszaki podziękowały Pani bibliotekarce i wręczyły pamiątkową laurkę w kształcie korony.

W piątek 12.04.24r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Następnie dzieci uczestniczyły w degustacji i rozpoznawaniu różnych rodzajów czekolady podczas zagadek smakowych. Dzieci dowiedziały się także o innych postaciach czekolady i mogły spróbować owoców i pianek moczonych w płynnej czekoladzie. Na koniec wykonały szablonowe czekolady. To był z pewnością pyszny dzień?.

11 kwietnia dzieci z naszej grupy odbyły wycieczkę do Stolicy eXperymentu, gdzie uczyły się kodowania na dywanie oraz poznały roboty Genibot. Dzieci z zaciekawieniem i radością bawiły się na przygotowanych zajęciach.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. We wtorek  dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka,  szynka, biała kiełbaska. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików . W tym roku kurczak wielkanocny przybył z koszem pełnym upominków dla dzieci. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości, którą dodatkowo spotęgowały otrzymane wielkanocne prezenty.

Nasza grupa w przypadający 22 marca Światowy Dzień Wody dowiedziała się jakie znaczenie dla człowieka, zwierząt i roślin ma woda, jak należy postępować, aby oszczędzać wodę oraz skąd się biorą źródła wody. Dzieci bawiły się również przy dźwiękach muzyki z kropelką wody, liczyły krople i kolorowały „wesołą kropelkę” wody.