Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. We wtorek  dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka,  szynka, biała kiełbaska. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików . W tym roku kurczak wielkanocny przybył z koszem pełnym upominków dla dzieci. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości, którą dodatkowo spotęgowały otrzymane wielkanocne prezenty.

Nasza grupa w przypadający 22 marca Światowy Dzień Wody dowiedziała się jakie znaczenie dla człowieka, zwierząt i roślin ma woda, jak należy postępować, aby oszczędzać wodę oraz skąd się biorą źródła wody. Dzieci bawiły się również przy dźwiękach muzyki z kropelką wody, liczyły krople i kolorowały „wesołą kropelkę” wody.

Oto jak witaliśmy wiosnę w naszej grupie....

Dnia 20.03.24r. grupa "Jaskółki" wybrała się do Centrum Edukacji Kreatywnej "Baza" na warsztaty. Przedstawiamy fotorelacje z zajęć - Labolatorium Slime. Dzieci miały okazję poznać przepis, proporcje, skład chemiczny oraz składniki potrzebne do wykonania własnych Slime, same wybierały ich kolor i tworzyły własne "glutki"? Eksperyment ten bardzo się spodobał, a przede wszystkim był okazją do ćwiczeń sensorycznych.

12.04.24r. w naszej grupie odbyły się warsztaty chemiczne "Akademia Małego Chemika. Podczas warsztatów dzieci mogły bawić się różnymi substancjami, łącząc je i obserwując co się stanie. Dzieci wykonały między innymi deszcz w szklance oraz wulkan. Wszystkie te doświadczenia były bardzo widowiskowe i przyniosły dzieciom dużo radości.