Już kolejny raz Przedszkole Nr 13 zorganizowało akcję mającą na celu pomoc rzeczową dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie pod hasłem „Otwórz swoje serce i zostań przyjacielem zwierząt”. Ponad 20 lat temu akcje zainicjowała nasza koleżanka pani Małgosia S. a my kontynuujemy ten dobry pomysł. Akcja trwała od 30 października i zakończyła się w piątek 24 listopada.

Zaprosiliśmy do udziału w akcji gnieźnieńskie przedszkola i bardzo serdecznie dziękujemy koordynatorom z Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 2, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 9, Przedszkole Nr 12, Przedszkola Nr 14, Przedszkola Nr 15, Przedszkola Nr 17 za przeprowadzenie zbiórki i dostarczenie artykułów do schroniska.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców i dzieci, którzy otworzyli swoje serca i przynieśli potrzebne produkty.

Zwieńczeniem całej akcji był temat kompleksowy poświęcony naszym milusińskim. Gościliśmy w naszym przedszkolu pana policjanta z psem obronno-tropiącym, panią z psem, który jeździ na wystawy oraz panią weterynarz ze swoim kotkiem, która przybliżyła dzieciom na czym polega troska i opieka nad zwierzętami.

Poprzez takie inicjatywy uczymy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, w tym przypadku bezdomnych zwierząt.

Zebrane artykuły zostały przekazane do schroniska w dniu 24 listopada.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję.