Dnia 16 listopada dzieci z Przedszkola Nr 13 – gr. V „Jastrzębie” i gr. VI – „Jaskółki”  pojechały autokarem do Nadleśnictwa Gniezno- wiata edukacyjna „Gajówka”, gdzie zawiozły zebrane dary dla leśnych zwierząt. Organizatorem akcji „Spiżarnia dla leśnych zwierząt” dla gnieźnieńskich przedszkoli było Przedszkole Nr 9 z ul. Radosnej w Gnieźnie. Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wzmacnianie wrażliwości na los leśnych zwierząt. „Jastrzębie” i „Jaskółki” uczestniczyły w rozmowie z leśniczym na temat zebranej karmy w przedszkolu oraz o potrzebach zwierząt podczas zimy. Dzieci z naszego przedszkola przekazały Nadleśnictwu zebraną karmę (kasztany, warzywa, orzechy, itp.) odbyła się także prezentacja wierszy i piosenek tematycznie związanych z lasem i zwierzętami, przygotowane przez różne przedszkola.
Organizatorzy podziękowali przedszkolakom za udział w akcji wręczając dyplom dla przedszkola oraz upominek.
Interesujący był spacer po lesie – napotkaliśmy ślady racic jelenia, rosnące grzyby i usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat zwierząt leśnych.
Było super !!!