25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego szczególnego dnia 23 listopada dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Wzięły one udział w quizie: „Co wiemy o misiach” oraz w degustacji przysmaków w kąciku „Słodkie, małe co nie co”, układały puzzle z bohaterem bajek itp.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

{gallery}20182019/mis{/gallery}