Przedszkole jest miejscem, które pełni ważną rolę w rozwoju emocjonalnym dziecka. Tutaj przedszkolak wchodzi w swój pierwszy świat, zdobywania doświadczenia w wyrażaniu i odbiorze emocji i uczuć. W tym tygodniu tj. 24 października dzieci z grup „Sokoły” oraz  „Kukułki” uczestniczyły w warsztatach pt.:  „Spotkanie z Panią Minką”. Poprowadziła je Pani Katarzyna Pawłowska aktorka z Teatru Dzieci Miłość z Poznania, która jest także pedagogiem teatralnym. Dzieci miały okazję wcielić się w rozmaite role oraz uzewnętrzniać swe emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Uczyły się je nazywać oraz sygnalizować w różnych sytuacjach codziennych, a także szanować nastrój, uczucia, wrażliwość innych i jak reagować w sytuacji trudnej. Pani Kasia wykorzystując swe aktorskie doświadczenie umiejętnie pobudziła wyobraźnię dzieci ukazując im jak świat niekontrolowanych emocji może przekładaćsię na realne sytuacje życiowe. Warsztaty te okazały się cenną lekcją radzenia sobie z emocjami zarówno swoimi jak i innych. Były niecodziennym doświadczeniem przy okazji którego każde dziecko mogło poczuć się aktorem. Zapraszamy na fotorelację.