Nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W działaniach wzięły udział najstarsze przedszkolaki z grupy III „Orły” i V „Jastrzębie”.

Podczas realizacji zadań dzieci wysłuchały opowiadania „Jak zostałem bohaterem” Elizy Piotrowskiej. Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka przedszkolaki dowiedziały się, że można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Nawiązując do opowiadania wykonały pocztówki, które przedstawiają ulubione miejsca z Polski i swojej miejscowości – Gniezna.

Kolejną aktywnością było obejrzenie przedstawienia kukiełkowego „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Celem było wprowadzenie najmłodszych w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Przedszkolaki wykonały również pacynkę myszki, która będzie im towarzyszyć podczas rozwiązywania konfliktów w grupie.