15 maja 2023 roku Przedszkole Nr 8 w Gnieźnie zorganizowało konkurs wiedzy pod hasłem „Moje miasto Gniezno” . Rozgrywki oraz jego rozstrzygnięcie odbyły się w II Filii Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica. Celem tego wydarzenia było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem, wykazanie się znajomością symboli lokalnych i narodowych oraz elementarną wiedzą o Gnieźnie.

Do udziału w konkursie przystąpiło dziewięć Przedszkoli z terenu Gniezna wystawiając po dwóch zawodników z najstarszych grup wiekowych reprezentujących poszczególną placówkę. Nasze Przedszkole w rozgrywkach wiedzy dotyczącej Gniezna reprezentowała Amelia Tarczyńska oraz Kaja Popek z grupy „Jastrzębie”. Natomiast w kategorii plastycznej pt. „ Moje miasto Gniezno- najpiękniejszakorona”  Kacper Polus, Aleksy Zakrzewski, Wiktor Goździewski, Kacper Major z grupy „Orły”. Dzieci zaprezentowały swoje wiadomości odpowiadając na wylosowane wcześniej pytania. Wzięły też udział w wielu ciekawych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat swojego miasta.

Doceniając umiejętności, a także zręczność wszystkich milusińskich, wszystkich uczestników uhonorowano upominkami i dyplomami.

Jesteśmy dumni z poziomu wiedzy jaki zaprezentowały dziewczynki z naszego przedszkola oraz umiejętności plastycznych dzieci. Konkurs ten był swoistą skarbnicą wiedzy na temat miasta w którym mieszkamy oraz cennym doświadczeniem dla dzieci.