W dniu 22.04.2021 r. dzieci z Przedszkola Nr 13 świętowały Międzynarodowy Dzień Ziemi poprzez aktywny udział  grupy Jastrzębie, dzieci 6-letnich oraz gr Orły dzieci 5- letnich w Ekologicznym Festiwalu Ekofeston.  Gdzie poprzez zabawy online w kole fortuny udzieliły odpowiedzi na pytania odnośnie dbałości o środowisko i  jak przeciwdziałać zanieczyszczeniu środowiska.
Również dzieci z całego przedszkola wykonały pomoce dydaktyczne z produktów recyklingowych, które będą później wykorzystywać podczas zajęć tj. ekoliczmany, ekogra w bingo, kostka sensoryczna, ekoinstrumenty, ekogra zręcznościowa.
Na znak dzisiejszego święta zorganizowano w holu przedszkola wystawę informującą o danym wydarzeniu oraz dzieci  z grupy Orły zasiały zioła i warzywa  w przedszkolnym ogródku.