22.03. w przedszkolu nr 13 świętowaliśmy Dzień Wody. Z tej okazji Sokoły wykonały plakaty o tematyce wody i jej oszczędzania. Dzieci dowiedziały się do czego potrzebna jest nam woda, jak należy z niej korzystać, aby jej nie marnować. Sokoły wykonały kropelki wody z plasteliny i ozdobiły hasło: " Wodę kochamy, dlatego ją oszczędzamy". Przedszkolaki wiedzą również, że woda pomaga w dbaniu o higienę i zęby, dlatego pamiętają o ich myciu,a podczas zabaw z krokodylkiem przypomniały i utrwaliły zdrowy nawyk mycia zębów. W gr.4 przeprowadzono również doświadczenia związane z barwieniem wody na kolorowo, dzieci sprawdzały czy woda jest czysta czy brudna, ciepła czy zimna . Rozmawialiśmy na temat czystości wody i tego, dlaczego nie można jej zaśmiecać.