Od 15 lat uczniowie I Liceum organizują akcję „Mam haka na raka”, której celem jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, promującej profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie aktywności prozdrowotnych wśród najbliższych, promocja zdrowego stylu życia, a przede wszystkim promocja profilaktyki nowotworów wśród dzieci i młodzieży z powiatu gnieźnieńskiego. Projekt jest skierowany do różnych grup wiekowych, o różnym statusie społecznym, począwszy od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, aż do najstarszych mieszkańców naszego regionu.

Uczniowie realizują projekt także w  przedszkolach. Do naszego Przedszkola przyszli 11. 01  (tj. środa) tłumacząc dzieciom, jak ważne są aktywność fizyczna i higiena osobista, docierając do nich w przystępny i ciekawy sposób.