Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Akcja ta odbyła  się w lutym i została zorganizowana przez przedszkole nr 9 „Leśne Ludki” w Gnieźnie.
Dzieci z naszego przedszkola tak jak poprzednio włączyły się chętnie do tej akcji. Zbieraliśmy marchew, siano, ziarno i inną karmę.

Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” została zakończona wycieczką do lasu, dzieci  z gr. II „Kukułki” i IV „Sokoły” zawiozły zebraną wcześniej karmę.

W  lesie czekał na dzieci Pan leśniczy , który przywitał ich  z radością i uśmiechem. Był zadowolony z tak dużej ilości przywiezionej karmy. Za udział w akcji nasze przedszkole otrzymało dyplom z podziękowaniami.

Dużą atrakcją dla dzieci był spacer po lesie, zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci nazywały rosnące tam drzewa, krzewy, szukały w lesie wiewiórek, jeży oraz nazywały ptaki.

{gallery}20182019/pzpz{/gallery}