Przez cały tydzień przedszkolaki przygotowywały się do obchodów 11 listopada. Korytarze przedszkolne przyozdobiły dziecięce prace w tonacji biało-czerwonej. Jednak kulminacyjny moment nastąpił 8 listopada, kiedy cała społeczność przedszkolna odśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ten sposób w akcję MEN „Szkoła do hymnu”. Następnie dzieci z grupy IV „Sokoły” wystąpiły w przedstawieniu upamiętniającym Święto Niepodległości. W krótkiej formie pokazały trudne losy Polski, która straciła niepodległość i później w wielkim stylu ją odzyskała po 123 latach niewoli. Nie zabrakło również recytacji wierszy i śpiewu piosenek o treściach patriotycznych. Całości dopełniły uroczyste stroje i biało-czerwone kotyliony przypięte na sercu.