Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań  czytelniczych. W środę 22 stycznia przedszkolaki z gr V wybrały się na wycieczkę do biblioteki  przy ul Staszica. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach, a szczególnie książkom dla dzieci. Bardzo spodobały im się kolorowe i bogato ilustracje książeczki, które z chęcią oglądały. Pani opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się  na półkach oraz o szczególnym wystroju z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci odpowiedziały na różne zadawane zagadki, wymyślały własną bajkę  itp. Na zakończenie dzieci otrzymały od pani słodki upominek.  Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.