10 czerwca nasza grupa wraz z grupą III wybrała się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach.
Dzieci miały możliwość przenieść się w czasie i zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy typowej, wielkopolskiej wsi. Wędrówka wiejskimi drogami, drewniane młyny, zaglądanie do chałup, w których znajdował się sprzęt domowy i gospodarczy tamtych czasów oraz opowieści przewodnika były dla dzieci ciekawą lekcją historii. Dowiedzieliśmy się również,  do czego służyły wiatraki i czym zajmował się kowal w kuźni. Kolejnym punktem  naszej wycieczki była wizyta w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach.
Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 30 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska słynne obiekty i wysłuchać ciekawostek na ich temat.
                                          Było super!!!