14 lutego dzieci z gr. 3 i 5 (Orły i Jastrzębie) świętowały Walentynki a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć  jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbył się Bal Walentynkowy, dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji, stworzyły żywe serce, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Przedszkolaki  szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.