Jak co roku na początku maja ma miejsce bardzo ważne wydarzenie sportowe w gronie przedszkolaków a mianowicie Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Tegoroczne zawody pod hasłem „Żyjmy zdrowo i sportowo” odbyły się w dniach od 8 do 10 maja 2019 po raz pierwszy w Hali Widowiskowo Sportowej im. M. Łopatki a organizatorem tej dużej imprezy było Przedszkole Nr 13. Dzieci sześcioletnie z czternastu gnieźnieńskich przedszkoli od dłuższego czasu przygotowywały się do tego ważnego wystąpienia. Każda reprezentacja składała się  z zawodników, zawodników rezerwowych oraz grupy tanecznej. Do sportowej walki zachęcały dzieci przygotowane wcześniej banery z hasłami dopingującymi.  Patronat honorowy nad olimpiadą objął Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz.

Dzięki zaangażowaniu chętnych pracowników przedszkola i sponsorów olimpiada okazała się przepięknym widowiskiem i wspaniałą zabawą w miłej, sportowej i radosnej atmosferze. Odśpiewaniem hymnu narodowego Polski, zapaleniem znicza przez Zastępcę Prezydenta Miasta Gniezna Pana Michała Powałowskiego, prezentacją drużyn oraz pokazem tanecznym dzieci z Przedszkola Nr 13 rozpoczęła się XVIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. W imieniu dyrektora Przedszkola Nr 13 pani Małgorzaty Niesuchorskiej do sportowej rywalizacji i dobrej zabawy zachęciła wszystkie dzieci pełniąca obowiązki dyrektora pani Sylwia Kryszak Śmiechowska. Zawody poprowadziła pani Małgosia Sawicka a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali zaproszeni sędziowie. W pierwszym dniu do sportowej rywalizacji stanęły dzieci z Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 9, Przedszkola Nr 12, Przedszkola Nr 14 i Przedszkola Nr 15. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę dnia czyli Przedszkole Nr 15, które awansowało do wielkiego finału. W drugim dniu w duchu sportowej zabawy brało udział Przedszkole Nr 13, Przedszkole Nr 10, Przedszkole Nr 2, Przedszkole Nr 5 i Przedszkole Nr 6. Zwyciężyli gospodarze czyli Przedszkole Nr 13 i również awansowali do finału. Trzeci dzień to spotkanie drużyn z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, Przedszkola Nr 17, Przedszkola Nr 8 i Przedszkola Nr 3. Do wielkiego finału awansowało Przedszkole Nr 17. Tego dnia odbyły się także konkurencje finałowe. Gorąca atmosfera i wspaniali kibice pomagali swoim drużynom i ostatecznie pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Nr 17, drugie miejsce zdobyło Przedszkole Nr 15 a trzecie miejsce Przedszkole Nr 13. Po każdym dniu zmagań zawodnicy otrzymywali medale, dyplomy i nagrody za udział i sportową rywalizację.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przebiegu XVIII Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.

{gallery}20182019/olimp{/gallery}