Tradycją noworoczną  Przedszkola Nr 13 stał się udział w finale WOŚP i wspólna zabawa podczas dyskoteki, która odbyła się w czwartek 9 stycznia 2020 roku w godzinach popołudniowych. Tegoroczny WOŚP gra pod hasłem „Wiatr w żagle dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej”. Do naszej wspólnej imprezy przyłączyło się mnóstwo dzieci i rodziców. Wszyscy świetnie spędzili ten czas przy muzyce pana Olka a wiatru w żagle dodawała niezawodna pani Małgosia.  Były wesołe tańce i zabawy integrujące uczestników. Oczywiście nie zabrakło gości, którzy swoimi występami wzbogacili ten wyjątkowy czas. Estera Lewandowska, absolwentka przedszkola, zaprezentowała swoje umiejętności w grze na gitarze a uczniowie Centrum Capoeira Gniezno pod opieką swojego trenera pana Krzysia Moszyka pokazali, co potrafią. Bardzo mile zaskoczyła nas wizyta uczniów z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej Nr 7, którzy z własnej inicjatywy wykonali piękne bransoletki i wsparli ten szczytny cel. Oliwia, Klaudia, Nina, Hania, Karolina, Mateusz, Kacper – dziękujemy!!! Dla wszystkich, którzy mieli ochotę na coś słodkiego, czekało pyszne ciasto upieczone przez niezawodnych rodziców i panie kucharki. Nasze panie nauczycielki malowały dzieciom twarze, robiły zwierzątka z balonów a serdeczni rodzice zaplatali kolorowe warkoczyki. Serduszka dzieci okazały się bardzo wielkie i szczere, gdyż dzięki uczestnikom zabawy zebraliśmy rekordową sumę 3462,96zł. i 5 koron czeskich.

DZIĘKUJEMY

Wszystkim, którzy włączyli się do przygotowań tejże dyskoteki (przynieśli fanty, upiekli placki, wykonali serduszka i bransoletki, przygotowali dekoracje) a także tym, którzy  przybyli i wzięli udział w tegorocznym finale WOŚP serdecznie dziękujemy!!!

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczyste przedstawienie „Jasełka” dla gości, które jest wpisana na stałe w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Tym  razem odbyła się 08. 01. 2020 w naszym przedszkolu  na, którą zostały zaproszone panie emerytki, które kiedyś  pracowały w naszym przedszkolu oraz rodzice dzieci. Po przedstawieniu Pani Dyrektor podziękowała za tak liczne przybycie a goście podziękowali dzieciom za tak wzruszające przedstawienie i podarowały na ręce pań  słodycze.

Przed świętami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na EKO ozdoby choinkowe. Wzięło w nim udział wiele dzieci wraz z rodzicami wykazując się kreatywnością i inwencją twórczą. Piękne ozdoby zostały ocenione przez jury a każdy uczestnik  otrzymał z rąk pani dyrektor nagrodę. Oto wyniki:

I miejsce - Janek z gr. VI
II miejsce - Tymon z gr. V