Oddział 4

1. Opowiadanie

Posłuchajmy teraz, jak świętowano Dzień Matki w rodzinie Kasi.

Dzień Mamy

Tego dnia tato obudził Piotrka i mnie wcześniej niż zwykle. Zrobił to po cichu, żeby nie przeszkadzać mamie.

– Dzieci, wstańcie szybko – ponaglał nas – trzeba przecież przygotować dla mamy niespodziankę. Dzisiaj jest jej święto. Już pokroiłem chleb, a teraz wychodzę po kwiaty. Wy po cichu dokończcie śniadanie. Tata wyszedł, a my szybko ubraliśmy się i poszliśmy do kuchni. Tam nakryliśmy stół pięknym obrusem i przygotowaliśmy „uśmiechnięte kanapki”. Przez ten czas tata zdążył wrócić  z kwiatami. Teraz można było już pójść do sypialni rodziców i zaśpiewać „Sto lat”. Słysząc ten nieoczekiwany śpiew, mama otworzyła oczy i uśmiechnęła się mile. Jeszcze bardziej zdziwiła się, gdy Piotrek wręczył jej bukiet czerwonych róż, a ja laurkę. To zamieszanie obudziło małą Olę, która stojąc w łóżeczku wypowiedziała swoje pierwsze „mama”. Mamie łzy szczęścia pojawiły się w oczach i powiedziała:

– Dziękuję wam, zrobiliście mi wspaniałą niespodziankę. Bardzo was kocham.

2.  Rymowanka Nauczymy się teraz wierszyka, w którym będziemy dziękować dobremu Bogu za nasze mamy: Dziękujemy dziś za mamy, bo tak bardzo je kochamy.

3.  Wykonajcie teraz laurki-niespodzianki dla waszych mam.

Posłuchaj pieśni „Była Cicha i Piękna jak Wiosna”

https://www.youtube.com/watch?v=6tY9OimUpoc