W czwartek 22 listopada Sokoły wybrały się do Urzędu Pocztowego przy ul. Sikorskiego w Gnieźnie. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda poczta w środku oraz wysłały list do Św. Mikołaja.
Wizyta była poprzedzona zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są etapy drogi listu od nadawcy do odbiorcy. Dzieci mogły poznać jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły szczególną uwagę na kolor ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze.
Podczas wycieczki przedszkolaki utrwaliły zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.