SZANOWNI RODZICE

Informujemy, że w dniach od 21.06.2021r. do 25.06.2021r. należy składać deklaracje dotyczącą czasu pobytu i wyżywienia dziecka w przedszkolu na rok szkolny 2021/2022 (dotyczy dzieci nowo przyjętych) w biurze dyrektora.

Deklaracja do pobrania w załączniku lub w biurze.

Sylwia Śmiechowska

Informujemy, iż w dniu 12 czerwca (sobota) w godzinach 9.00-13.00 na gnieźnieńskim Rynku obędzie się akcja ekologiczna zbiórka makulatury, nakrętek oraz karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.
Za przyniesione surowce będą czekały upominki (sadzonki drzew, kwiatów, nasiona łąk kwietnych i inne atrakcje).
Wyprodukowanie 1 tony papieru wymaga ścięcia ok. 17 drzew, 100 kg papieru to średniej wielkości 2 drzewa a tona makulatury pozwala zaoszczędzić 1200 l wody w papierni.
Zachęcamy aby oddać makulaturę (stare zeszyty, kartki, książki, gazety, kartony, foldery itp.), która  poddana recyklingowi może uratować drzewa!
W czasie imprezy będzie również prowadzona zbiórka karmy i niezbędnych akcesoriów (smyczy, obroży, misek) dla piesków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.
 Na Rynku będzie również uruchomiony punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste powietrze".
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Szczegółowe informacje są zamieszczone na załączonych plakatach i stronie internetowej: www.gniezno.eu

1 czerwca był wyjątkowym dniem dla wszystkich naszych przedszkolaków. Moc atrakcji i wyjątkowa atmosfera sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy naszych milusińskich przez cały dzień. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z alpakami, które mogły nakarmić i wyczesać,  oglądały bajkę w teatrzyku interaktywnym ,, Alicja w krainie czarów."
Każde dziecko otrzymało niespodziankę. Wyżej wymienione atrakcje zostały sfinansowane przez Radę Rodziców.
Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych. Każda grupa otrzymała  nagrody - akcesoria sportowe.
Dziękujemy rodzicowi z grupy V za ufundowanie nagród oraz waty dla dzieci.
Składamy również podziękowania firmie TREPKO.

To był niezapomniany dzień.

Życzymy wszystkim dzieciom aby takich wyjątkowych dni było w ich życiu jak najwięcej.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Od 26 kwietnia obchodzimy w naszym przedszkolu Tydzień Patriotyczny, który poprzedza  zbliżające się święta narodowe 1,2,3 maja.  Każdego dnia przedszkolaki wzbogacają swoją wiedzę na temat patriotyzmu i naszej Ojczyzny. Szczególną uwagę poświęcamy  symbolom narodowym (godło, hymn Polski, flaga).  Nasi mali patrioci tworzyli biało- czerwone flagi i godła różnymi technikami plastycznymi.

Przedszkolaki śpiewały  również  hymn Polski.

Jesteśmy przekonani, że wiedza, którą dzieci zdobyły w ciągu ostatnich dni, zaszczepi w nich  miłość do naszej Ojczyzny.