Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Oddział 3

Szanowni rodzice nasza grupa przystępuje do realizacji programu „Przyjaciele Zippiego”. Jest to program dla małych dzieci z różnymi możliwościami i zdolnościami. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Składa się z 24 spotkań podzielonych na 6 części. Każda część zawiera odrębne opowiadanie. Bohaterem opowiadań jest Zippi. Jest to patyczak, a jego przyjaciele to grupa chłopców i dziewcząt. Opowiadania prezentują ich w okolicznościach dobrze znanych małym dzieciom, takich jak: przyjaźnienie się, zdobywanie i tracenie przyjaciół, krzywdzenie, radzenie sobie ze zmianą i stratą oraz podejmowanie nowych wyzwań. Każde opowiadanie jest zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami, takimi jak: rysowanie, odgrywanie ról, ćwiczenia i zabawy. 

Program uczy dzieci:

- jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać

- jak mówić to, co chce się powiedzieć

- jak słuchać uważnie

- jak prosić o pomoc

- jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie

- jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem

- jak mówić przepraszam

- jak radzić sobie z przemocą i krzywdzeniem

- jak rozwiązywać konflikty

- jak radzić sobie ze zmianą i stratą, między innymi ze śmiercią

- jak adoptować się do nowych sytuacji

- jak pomagać innym

W programie Przyjaciele Zippiego nie mówimy dzieciom, co mają robić. Zamiast tego, zachęcamy je do zastanawiania się nad sytuacją i wymyślania własnych rozwiązań problemów. Dzieci ćwiczą dobieranie rozwiązań, które nie tylko pomagają im, ale również uwzględniają dobro innych. Podsumowanie programu planujemy na koniec czerwca tego roku szkolnego.