Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka i dekoracje do kącików zainteresowań.

Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski.

Dnia 17 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w kuchni, salach, itp. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie koszyczków wielkanocnych ze świątecznymi prezentami pod krzaczkami w ogródku przedszkolnym. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe no i życzenia wielkanocne.