Dnia 07.02.2019 r. dzieci z grupy III „Orły” udały się do Biblioteki na zajęcia „Uczucia i emocje”. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem wyrażania i nazwania swoich uczuć i emocji „radość, złość, smutek, gniew, strach, itp.” Nauczyły się wyrażać to za pomocą mimiki twarzy, ruchem ciała, postawy, itp.  Poznały w jaki sposób mogą rozładować złość i gniew – kreśląc różne wzory na kartce lub uderzając  w poduszkę. Na podstawie bajkowych postaci „Zakochanych par” – wiedzą, że miłość jest najważniejsza i zawsze wygrywa.