Grupa „Orły” w ramach tygodnia poznawania zawodów dnia 24.03.2022r. odwiedziła zakład fryzjerski oraz krawiecki by poznać od strony praktycznej jak wygląda praca fryzjerki, Barbera oraz krawca. Właścicielki opowiedziały dzieciom o swojej pracy, która jest dla nich pasją oraz odpowiedziały na często zaskakujące pytania dzieci.
Natomiast dnia 25.03.2022r. wybraliśmy się do siedziby Straży Pożarnej w Gnieźnie. W trakcie spotkania dzieci poznały wyposażenie strażackich, sprzęt jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych oraz salę konferencyjną wyposażoną w specjalistyczne urządzenia szkoleniowe stymulujące sytuacje pożarowe. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.