Oddział 2

Joga dla dzieci harmonijnie rozwija ciało, pomaga skorygować wady postawy.Dzieci łatwiej skupiają swą uwagę oraz są bardziej świadome własnego ciała, poprawiają koncentrację. Ćwiczenie jogi dobrze wpływają na pamięć, pobudzają wyobraźnię, rozwijają kreatywność.

W Naszym przedszkolu zajęcia odbywają się w grupie „Kukułki” w każda środę. Nauczyciel wykonuje je wraz z dziećmi, a już od pierwszych zajęć wprowadzane są zasady prawidłowego stania, siedzenia i chodzenia co przekłada się na funkcjonowanie Naszych pociech w Przedszkolu. Wiele pozycji jogi tzw. assany mają swą inspirację w naturze. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu aktywności i z przyjemnością naśladują różne elementy przyrody, co wzmacnia zainteresowania otaczającym światem i rozwija spostrzegawczość. W ten sposób dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale również w kreatywny sposób pobudzają swoją wyobraźnie.