Oddział 1

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia, której święto pod hasłem „Dzień Wesołej Dyni” grupa Wróbelki obchodziła 30 października br. Imprezę rozpoczęliśmy dyniowym powitaniem:

„Jak przyjemnie i wesoło,

kiedy dynia krąży wkoło.

Dynia tu, dynia tam,

dynia krąży tu i tam”.

Motywem przewodnim tego święta był kolor pomarańczowy. Dzieci prezentowały się w wspaniałych przebraniach nawiązujących do dyni. Odbył się pokaz dyniowej mody, podczas którego można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci uczestniczyły w wielu wesołych zabawach i konkursach oraz wykonały prace plastyczną - Moja zwariowana dynia. Dowiedziały się również, jak ciekawym warzywem jest dynia, czym się charakteryzuje i jakie pyszności można z niej przyrządzić. Na koniec imprezy wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołu pełnego słodkich smakołyków i przekąsek, gdzie można było skosztować miedzy innymi pysznych dyniowych muffinek.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.