Nasze przedszkole od wielu już lat współpracuje z Biblioteką Publiczną przy ul. Staszica i także tym razem włączyliśmy się do działań związanych z akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom"
Rocznica urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena
(przypadająca 2 kwietnia) obchodzona jest co roku, przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, hucznie, bajkowo i stała się okazją do czytania dzieciom.
Baśnie „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Mała syrenka” itd. są tworzywem do wspaniałej zabawy literackiej. Dzieci mogą się utożsamić z pozytywnymi bohaterami baśni, raczej z nimi przeżyć ciekawe przygody. Wzruszające historie, osadzone w pięknym, zaczarowanym świecie, tak naprawdę ukazują nasze ludzkie charaktery i problemy.
Dzieci 6-letnie z grupy 5 "Jastrzębie" przez kilka dni słuchały i bawiły się z bajkami Andersena. Natomiast w domu samodzielnie wykonały projekty okładek do swoich ulubionych bajek.