22 marca przypada Światowy Dzień Wody w tym roku motywem przewodnim jest docenianie wody. Nasze przedszkole włączyło się do obchodów Dnia Wody. Dzień rozpoczęliśmy od projekcji filmu edukacyjnego „Mamo, Tato co Wy na to – woda” na podstawie, którego następnie rozmawialiśmy o znaczeniu wody w życiu człowieka, wykorzystywaniu wody np. do przetworów oraz o sposobach oszczędzania wody. Dzieci utrwaliły wcześniej zdobytą wiedzę dotyczącą obiegu wody w przyrodzie poprzez układanie historyjki obrazowej „Od kropelki do kropelki”. Dzień Wody był też doskonałą okazją do przeprowadzenia eksperymentów z wykorzystaniem wody. Przedszkolaki wykonały takie zabawy badawcze jak: „Wędrująca woda  – mieszanie się kolorów”, „Co pływa, a co tonie”, „Sucha woda”, „Lampa lawowa” oraz „Woda słona i słodka”. Pozostałą wodę z eksperymentów dzieci wykorzystały do podlania roślin w przedszkolu. Na zakończenie każda grupa wykonała piękną pracę plastyczną związaną z tematem wody, było malowanie pianą, wyklejanie kropelki czy malowanie podwodnego świata nową techniką mokre w mokrym.