Nasze przedszkole zostało zaproszone do udziału w projekcie edukacyjnym "Impresje Teatralne Smyka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne Promyk Gniezno a partnerem Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy wśród przedszkolaków na temat Wielkopolski, jej historii, tradycji i obyczajów. Projekt ma formę prezentacji przedszkolnych grup teatralnych. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci 6-letnie z grupy "Jastrzębie", które w czwartek 15 października przedstawiły charakterystyczne dla Wielkopolski: tańce, wiersze i gwarę. Piękne wielkopolskie stroje były ważnym i znaczącym dodatkiem do całego występu, które oceniało przybyłe jury. Rozstrzygnięcie konkursu  zostanie ogłoszone na początku listopada, po wystąpieniu pozostałych uczestników z innych przedszkoli.