Trwa kampania edukacyjna pt. "EKO- Strażnicy środowiska w Gnieźnie". W jej trakcie dnia 19 listopada w naszym przedszkolu pojawili się edukatorzy prowadzący warsztaty ekologiczne. Tematyka tegorocznej akcji dotyczy zagadnień związanych z czystym powietrzem, selektywną zbiórką odpadów oraz kwestiami zrównoważonego rozwoju. Kampania dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Uczestnicy warsztatów poznali przyczyny występowania smogu oraz sposoby walki z nim, a także negatywne skutki zdrowotne powstające w wyniku długotrwałego przebywania w środowisku z zanieczyszczonym powietrzem. Ponadto, poznali zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a także zagrożenia wynikające z niewłaściwego postępowania z odpadami np. podczas spalania odpadów, wyrzucania odpadów niebezpiecznych, powstawania dzikich wysypisk, zanieczyszczenia wód, ziemi i powietrza. Z tej okazji do naszego Przedszkola na zajęcia przyszedł Pan Prezydent Tomasz Budasz i p. Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Marzena Dyc – Rewers.