Aktualności
images/slide1.jpg

4.11.2019 r. przedszkole odwiedził tata Tosi z grupy IV, który na co dzień pracuje w fabryce Volkswagena we Wrześni w dziale lakierniczym. W ramach akcji „Fabryka na wynos” dzieci z grupy IV „Sokoły” i grupy V „Jastrzębie” mogły  w bardzo ciekawy sposób zapoznać się z procesem technologicznym powstawania samochodów marki Volkswagen. Przedszkolaki obejrzały animowany film na temat fabryki samochodów, wysłuchały opowieści jej pracownika oraz mogły dotknąć „skarbów” przyniesionych w „magicznej skrzyni” np. hełmu, słuchawek i rękawic ochronnych, kierownicy, lusterka bocznego oraz znaczka Volkswagena a nawet… strusich piór, które służą do oczyszczania karoserii przed lakierowaniem. Pod koniec dzieci rozwiązały quiz, w którym wykazały się zdobytą wiedzą: np. samochód „kąpie się” w wannie, by pokryć go warstwą antykorozyjną, a „wesele” to moment łączenia nadwozia z podwoziem auta.

Bardzo dziękujemy tacie Tosi, że w tak atrakcyjny sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy.