images/slide1.jpg

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej akcji jest pamięć o naszych bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju a także uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności działających w naszej społeczności lokalnej.

W związku z tym dzieci z gr. III „Orły”  udały się na pobliski cmentarz, aby  uporządkować zaniedbane groby i zapalić  na nich znicze – symbol pamięci.

Natomiast dzieci z pozostałych grup odwiedziły Pomnik Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę, który znajduje się w pobliżu naszego przedszkola, u zbiegu ulic ks. prymasa Wyszyńskiego oraz Żwirki i Wigury, na Skwerze Orląt Lwowskich. Również zapalili znicze i poznali historię tego miejsca.