Aktualności
images/slide1.jpg

Od poniedziałku 16 września do piątku 22 września odbywał się w naszym przedszkolu tydzień działań edukacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

W naszym przedszkolu były to przede wszystkim działania mające na celu uświadomienie dzieciom zachowań bezpiecznych podczas spacerów i poruszania się w okolicy jezdni.

Przedszkolaki uczestniczyły w spacerach, wyjściach na skrzyżowanie w kamizelkach odblaskowych, gdzie przypominały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię i prawidłowego poruszania się po chodniku.

W sali przedszkolnej powstało miasteczko drogowe. Dzieci samodzielnie tworzyły budynki i elementy miasta, by później brać udział w przejazdach przedszkolnymi autami.

W piątek 22 września do naszego przedszkola zawitał przedstawiciel Straży Miejskiej, aby również przypomnieć dzieciom zasady prawidłowego i bezpiecznego zachowywania się na spacerze.

Został również ogłoszony konkurs między grupami przedszkola. Zadaniem dzieci było przygotowanie pracy plastycznej pod hasłem „Bezpieczna droga do przedszkola”. Zwieńczeniem konkursu była wystawa prac w holu przedszkola.

By móc spacerować po czystym terenie przedszkolaki zabrały się do sprzątania i ostatniego dnia dzieci z grupy „Orły” i „Jastrzębie” wybrały się w okolice nowej Hali Widowiskowo – Sportowej i Jeziora Winiary. Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki z zapałem wysprzątały wyznaczone miejsce.