Aktualności
images/slide1.jpg


Nasze Przedszkole wzięło  udział w Programie Edukacyjno–Profilaktycznym dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa „BEZPIECZEŃSTWO   W ŚWIECIE” organizowanym przez Akademie Edukacji „PERFEKT”. Po skończeniu  projektu otrzymaliśmy Certyfikat.

Jak wiemy, wyobraźnia i pomysłowość dzieci potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego, a wręcz przekroczyć zdolność przewidywania dorosłych, co w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa dziecka.  Tak, więc jednym z najważniejszych obowiązków, jest zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa w szerokim znaczeniu tego słowa.  My powinniśmy zwrócić uwagę na sytuacje, w których należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i wskazać im sposób w jaki należy to czynić. 

Pamiętajmy zatem, że dziecko szczęśliwe, to dziecko zdrowe i bezpieczne.