„Moi drodzy przyjaciele.
Przygód na Was czeka wiele.
Sięgnij tylko na półeczkę.
Albo odwiedź biblioteczkę.
W książce czeka moc zabawy. Są niewyjaśnione sprawy.
Strach, zagadki, śmiech i łzy.
Co chcesz czytać wybierz Ty.”

 

Dnia 27 kwietnia w naszym Przedszkolu obchodziliśmy  Światowy Dzień Książki. Święto to, ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zalet czytania z dzieckiem jest mnóstwo dlatego warto akcentować ten dzień zachęcając najmłodszych do sięgania po  bajki. W tym roku uczciliśmy ten dzień wydarzeniem pod hasłem „Bajkowy Pokaz Mody” w którym  udział wzięły wszystkie grupy wiekowe dzieci. Uroczystość została zorganizowana przez n-li panią Luizę oraz panią Marysię. Gościem honorowym była Pani Ewa Jaworska kierownik Biblioteki  Publicznej w Gnieźnie filia nr 2. Głównym z akcentów wydarzenia był bajkowy pokaz mody po czerwonym dywanie z prezentacją stroi. Przedszkolaki dumnie prezentowały przebrania ulubionych bohaterów bajek  „Pszczółka Maja”, Królewna Śnieżka”, „Koci domek Gabi”, „ Czerwony Kapturek”, „Mała Syrenka” oraz „ Smerfy”. Wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie „Magiczne pudełko” oraz Quizie wiedzy nt. prezentowanych bajek. Był to dzień pełen wrażeń, niesamowitych przeżyć i pozytywnych emocji. Zapraszamy na bajkową fotorelację....