Dnia 25 kwietnia 2023r. w Przedszkolu nr 13 w ramach corocznych obchodów Dnia Ziemi odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej „Tańczymy i śpiewamy o naszą Ziemię dbamy”. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budusz. Konkurs polegał na zaprezentowaniu piosenki o tematyce ekologicznej wraz z układem tanecznym.

13 kwietnia szanowne jury w składzie: Pani Marzena Dyc – Rewers – dyrektor wydziału Ochrony Środowiska i Pani Sylwia Kryszak –Śmiechowska – dyrektor Przedszkola nr 13 wyłoniły naszych laureatów:

·         Pierwsze miejsce – Przedszkole nr 3 i Przedszkole nr 8

·         Drugie miejsce – Przedszkole nr 12

·         Trzecie miejsce – Przedszkole nr 13

       Wyróżnienia:

·         Przedszkole nr 1

·         Przedszkole nr 9

·         Przedszkole nr 17

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna, a wręczone wszystkim uczestnikom przez zaproszonych gości: Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pana Mariana Pokladeckiegoi Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Pani Marzena Dyc – Rewers.

W trakcie uroczystego wręczania nagród laureaci zaprezentowali swoją piosenkę, a na zakończenie na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola nr 13 z grupy „Jaskółki” z występem ekologicznym „Przedszkolne ekoludki”.